Viete, prečo navštíviť Londýn?

by spravca

Pokiaľ radi cestujete a máte na svojom zozname miest, ktoré by ste radi navštívili aj Londýn, tak toto leto ani neváhajte! Londýn ponúka krásne a úchvatné historické budovy, ktoré vás uchvátia. Veď nie nadarmo sa hovorí, že ide o mesto, ktoré je známe svojou bohatou kultúrou. Londýn je hlavným mestom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Žije tu viac ako osem miliónov obyvateľov, pričom je aj najväčším mestom Európskej Únie. Mestom preteká rieka Temža, takže dôvodov, prečo navštíviť Londýn je hneď niekoľko.

Buckingham Palace

Je kráľovským sídlom a miestom, kde sa konajú významné štátne udalosti. Prehliadky sú tu možné teda len v obmedzených letných termínoch.

Tower of London

Je kráľovská pevnosť stará viac než 900 rokov. Plnila funkciu väznice pre väzňov predovšetkým z vyšších vrstiev a ďalej slúžila ako popravisko či pokladnica. V súčasnosti sú tu umiestnené britské korunovačné klenoty, ktoré patria medzi pamiatky UNESCO.

London Eye

Je tretie najväčšie vyhliadkové miesto na svete a najväčšie v Európe. Môžete si vychutnať nádherný výhľad na Londýn z 135 metrovej výšky. London Eye stojí na okraji rieky Temža, kúsok od parku Jubilee Gardens.

Hyde Park

Ide o jeden z najväčších a najkrajších  kráľovských parkov v Londýne, ktorý sa preslávil vďaka možnosti verejného priestranstva, čo v praxi znamená, že sa tu môžete vyjadrovať na akúkoľvek tému, teda povedať si svoj vlastný názor. Kensingtonské záhrady, ktoré susedia práve s týmto parkom, sú často mylne považované za jeho súčasť, no v roku 1728 boli tieto dve často oddelené. Hyde Park má rozlohu až 142 hektárov a Kensingonské záhrady 111 hektárov. Park je otvorený celoročne už od 5 rána až do polnoci.

 

Obrázok: Ionut David  / Dollar Photo Club

You may also like