Milujete hory, aquaparky a večerné prechádzky?

by spravca

Liptov patrí medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie regióny Slovenska. Nachádza sa tu Liptovská Mara, Demänovská dolina, Kriváň, Vlkolínec a mnoho ďalšieho. Môžete tu samozrejme navštíviť aj rôzne turistické lokality, ktoré doteraz ostali bez povšimnutia.

Vyskúšajte turistiku

Liptov je ohraničený horskými hrebeňmi ako sú Chopčské vrchy, čo ocenia najmä skutoční znalci slovenských hôr. Najvyšší vrchol Veľký Choč (1611 m) vytvára vďaka svojej osamotenej a izolovanej polohe a jedinečnému tvaru neprehliadnuteľnú dominantu nad Liptovom. Chopčské vrchy nie sú až tak známe ako sú napríklad Tatry, no aj napriek tomu stoja za to. Na rozdiel od ostatných slovenských hôr majú totiž vápencové zloženie a chýba im súvislý hrebeň. K hlavným turistickým oblastiam patrí skalnaté bradlo najvyššieho vrcholu Veľkého Choču s fantastickým kruhovým rozhľadom.

Termálne pramene

Slovensko je známe aj svojimi termálnymi prameňmi, ktorých máme skutočne dosť. V obci Bešeňová sa nachádza asi tá najkrajšia kaskáda, ktorá neustále rastie. Kúsok odtiaľ nájdete aj známy aquapark ako je Bešeňová alebo Tatralandia. V aquaparkoch si môžete oddýchnuť v horúcej a liečivej vode, deti si môžu vyskúšať tobogány a zabaviť sa po celý deň.

Demänovská dolina

Patrí medzí najznámejšiu dolinu Nízkych Tatier s lyžiarskym strediskom Jasná . Nájdete tu aj známe jaskyne ako je jaskyňa slobody a ľadová jaskyňa. Vedie tu aj lanovka smerom na vrch Chopok.

Nature of LiptovLiptovská Mara

Liptovská Mara je vodná nádrž s rozlohou približne 28 km. Okrem výroby elektriny sa využíva aj na kúpanie, rôzne vodné atrakcie, rybolov a vyhliadkové plavby.

Liptovská Maša

Asi 3 km za Liptovským Hrádkom v údolí Váhu nájdete osadu Maša. Od roku 1771 tu fungovala 6,5 m vysoká taviaca pec na železnú a neskôr aj medenú rudu. Táto pec sa nazývala maša a pracovala do roku 1873. Dnes už pec neexistuje, ale táto osada sa nazýva práve po nej.

 

Obrázky: dalajlama + jeanne100 / Dollar Photo Club

You may also like