Dorset je plný prírodných krás: Tieto si určite nenechajte ujsť!

by spravca

Veľká Británia to nie je len Londýn, plný svetoznámych pamiatok, či iné väčšie metropoly. Zaujímavé miesta sa nachádzajú aj v časti Anglicka s názvom Dorset. Pozrite sa, čo v sebe skrývajú krásne prírodné úkazy Dorsetu. Ak si radi užívate dlhé prechádzky v ústrety zaujímavým miestam, nasledujúce riadky sú určené práve vám.

Durdle door

Okolie vápencovej brány Durdle door je jedným z najobľúbenejších miest na kúpanie v južnom Anglicku. Nielenže ide o skutočne krásny prírodný útvar, Durdle door je unikátom aj z geologického hľadiska. Vrstvy vápenca totiž vystupujú z mora takmer vertikálne, hoci prirodzene by sa mali ukladať horizontálne. Moc zmeniť túto zákonitosť má jedine pohyb tektonických dosiek. Tento prírodný úkaz môžete sledovať v každom počasí a vždy je skvelým objektom na fotografovanie.

Old Harry Rocks

Päť kilometrov od mesta Bornemouth sa rozprestiera zaujímavý skalný útvar Old Harry Rocks. S týmto názvom sa spájajú rôzne legendy, jedna hovorí o pirátskom poklade Harryho Paya, iná zase o tom, že v oblasti útesu drieme samotný diabol. Tak či onak, ide o jedno z najkrajších miest, ktoré si môžete v Dorsete pozrieť. Musíte však byť opatrný a stúpajte len tam, kde ste si istý. Nešťastie sa môže stať veľmi ľahko a Old Harry Rocks sa spájajú s množstvom tragédií.

Jurské pobrežie plné fosílií

Najväčšou atrakciou Dorsetu je Jurské pobrežie, ktoré sa tiahne v celkovej dĺžke 154 kilometrov. Samozrejme, nejde o výlet na jeden deň, no aj za ten toho stihnete vidieť veľa. Jurské pobrežie v sebe skrýva okrem unikátnej krajiny, zaujímavých expozícií o dinosauroch, kamenného pralesa s trochou šťastia aj vyplavené fosílie z obdobia druhohôr.

Nezabudnite na cestovné poistenie

Turistika i prechádzky po neistých chodníkoch sa ale môžu ľahko stať príčinou úrazu, preto si určite nezabudnite vybaviť cestovné poistenie. Jednoducho si môžete porovnať ceny poistenia na tejto stránke https://www.poistenie.sk/cestovne. Cena za návštevu lekára v zahraničí sa bez cestovného poistenia môže totiž vyšplhať na poriadne vysokú sumu.

 

Foto: Pixabay

 

 

You may also like