Portoriko – Srdce Karibiku

by spravca

Nádherné zlaté pláže, čistučké more a legendárny Karibik, ktorý ročne navštívia tisícky turistov z celého sveta. Karibské ostrovy patria medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie, a to nielen počas leta, ale i počas zimných mesiacov. Zatiaľ, čo väčšina menších ostrovov ponúka hlavne luxusné rezorty, tu nájdete i miesta, ktoré nie sú finančne až tak náročné, ako sa to na prvý pohľad možno zdá. Ostrov Portoriko je nielen finančne dostupný, ale i prekrásny a jedinečný, a to najmä vďaka očarujúcej prírode, prekrásnym a honosným pamiatkam a príjemným ľuďom, ktorých tu stretnete na každom kroku. Toto a omnoho viac vám môže ponúknuť práve tento očarujúci ostrov.

Prekrásne hlavné mesto, ale i prales bez hmyzu

Portoriko je pridruženým štátom USA a aj napriek tomu si dokázalo zachovať latinskú kultúru a ducha. Úradným jazykom je tu síce angličtina a španielčina, ale väčšina domácich tu hovorí skôr po španielsky. Hlavným mestom ostrova je San Juan, kde ročne príde množstvo turistov. Historická časť mesta je zapísaná na zozname UNESCO, pričom najväčšou dominantou je pevnosť El Morro, ktorá kedysi chránila prístav pred nepriateľskými loďami.

Zostať len v meste by však bola chyba. Portoriko nie je malé, takže najlepšie je požičať si auto a preskúmať ostrov na „vlastnú päsť“. Navštíviť môžete dažďový prales El Yunge, kde nájdete až 200 druhov rôznych stromov, 50 druhov orchideí a mnoho ďalších zaujímavých rastlín či živočíchov. Nebojte sa, nežijú tu jedovaté hady či otravný hmyz alebo pavúky.

Pláž je tu skutočne nádherná, a tou najznámejšou je Flamenco Beach. Lode tu jazdia niekoľko krát denne, a to z mesta Fajardo. Odporúča sa sem prísť skôr v doobedných hodinách, kým tu ešte nie je mnoho turistov. S najväčšou pravdepodobnosťou si obsadíte skvelé miesto na pláži, a to bez zbytočne dlhého hľadania. Tak čo poviete, aj vy navštívite Portoriko?

 

FOTO:  © Imagery Majestic / Dollar Photo Club

 

You may also like