Najkrajšie miesto sveta – ostrov Kauai

by spravca

9Film Jurský park pozná asi väčšina z vás. No vedeli ste, že miesto, kde sa tento veľkolepý a úspešný film natáčal patrí medzi najkrajšie miesta na svete? Ide o skutočný raj na zemi.

Pestrofarebná príroda, milí ľudia

Ostrov Kauai má najdaždivejší bod na svete a vody je tu teda až až. Vysoká vlhkosť vzduchu a pravidelný dážď mení obraz ostrova každú minútu a viacnásobná dúha je tu viac menej na dennom poriadku. Tento ostrov sa aj preto prezýva ako Ostrov záhrad. Zelené sú tu aj hory a v prípade, že ste videli už spomínaný film Jurský park, vás obrazovka alebo filmové plátno neklamú. Všetko tu vyzerá úplne rovnako nádherne. Ľudia nakazení obdivom a nádherou, ktorá im neustále ponúka tie najrôznejšie farby, sú tu neustále usmiatí a naplnení Aloha duchom. Sú k sebe zdvorilí a priateľskí, čo je v dnešnej dobe vzácnosť.

Na Pali Coastline

Atraktívne miesto pre turistov

Ostrov Kauai patrí medzi najstarší ostrov zo všetkých ôsmych Havajských ostrovov. Večnú krásu, ktorú nájdete práve na tomto ostrove, nikde inde nenájdete. Svojimi nedotknutými plážami, bujnými horami, kávovými a čajovými plantážami, vodopádmi, daždivým pralesom a prekrásnym údolím vás jednoznačne chytí za srdce. Ostrov má rozlohu až 1 432 m2, takže je tu ozaj veľká možnosť objavovania doposiaľ nepoznaných miest. Turisti tu väčšinou pricestujú na 2 dni až týždeň, ale tak krátky čas na objavovanie tohto raja nestačí.

Zaujímavosti o ostrove Kauai:

  • Za prvých obyvateľov sú považovaní Menehune
  • Názov Kauai znamená „miesto za krkom“
  • Žije tu približne 60 000 obyvateľov
  • Za rok tu spadne priblížne 12 344 mm dažďových zrážok

 

Obrázky: Brandi Briggs + MNStudio / Dollar Photo Club

 

 

You may also like