3 španielske cestovateľské chuťovky, ktoré spája futbal

by spravca

Španielsko je nádherná krajina, kde si takpovediac každý príde na svoje. Nájdete tam totiž pláže, nájdete tam aj hory, skvelú kuchyňu, kultúrne podujatia, otvorených a milých ľudí a rovnako tak jeden z najlepších futbalov na svete. Španielske kráľovstvo je destináciou, do ktorej sa chce pozrieť každý, kto má rád cestovanie. A ak tam človek už bol, po väčšine platí, že sa tam rád vracia. A my sa pozrieme na to, prečo to tak je.

Každému, čo sa cestovania týka, sedí niečo iné. Španielsko je ale alternatíva, kde si pravdepodobne, ak nie všetci, tak väčšina turistov, príde na svoje. My sme sa rozhodli, že v tomto texte sa sústredíme na 3 španielske destinácie, ktoré sa oplatí navštíviť. A ako to už býva zvykom, keď sa spomína Španielsko, svoju rolu bude hrať aj najpopulárnejší šport na svete a zároveň najviac obľúbený šport v tejto krajine – futbal.

Madrid. Prvou zastávkou a destináciou, ktorú určite odporúčame je Madrid. Španielske hlavné mesto, kde na vás dýchne história a poznáte ho napríklad z kultového seriálu La Casa de Papel. V Madride nájdete veľké množstvo kultúrnych pamiatok, či už múzeí, námestí alebo kráľovských monumentov, ktoré vám vyrazia dych. K tomu dodajme, že Madrid je domovom Atlética Madrid, ktoré hrá na krásnom štadióne Wanda Metropolitano a taktiež legendárneho Realu Madrid, ktorý svoje zápas hrá na štadióne Santiago Bernabeu. Oba tieto futbalové stánky sú tak krásne, že si zaslúžia, aby. ste ich navštívili, keď už v Španielsku budete.

Baskicko. Schválne nepíšeme konkrétne mesto, pretože, ak napíšeme Bilbao, tak ukrátime San Sebastián a ak by sme napísali San Sebastián, chýbalo by Bilbao. Obe tieto baskické mestá sú vyslovene nádherné a stoja za to, aby ste si ich pozreli a navštívili ich. Okrem toho, že je tam nádherná príroda a hlavne hory, v San Sebastiáne nájdete futbalový tím Real Sociedad a Bilbau Athletic, ktorý hrá na jednom z najkrajších štadiónov na svete, na vynovenom San Mamés. Príroda, futbal a lokálna kuchyňa, to je niečo, prečo je Baskicko medzi turistickými destináciami tak vysoko. A my sa absolútne vôbec nečudujeme.

Barcelona. Áno, jediná a jedinečná Barcelona. Barcelona má more, má pláže, má hory, má múzeá, má námestia, má sochy a má futbal. FC Barcelona je kultom, Camp Nou legendou a Lionel Messi je zrejme najlepším futbalistom na svete. Služby, ktoré majú ponuky na futbal, dávajú za pravdu, že Barcelona je skvelá. Katalánci patria medzi favoritov na titul v La Lige aj v Lige majstrov, pričom na to, že dá Leo Messi v zápase gól, je väčšinou kurz vo výške 1,35. Celkovo, kurzovo je Barcelona vo väčšine prípadov favoritom. To potvrdzuje, že futbalový klub z tohto mesta je svetový.

Ale kto bol v Barcelone, tak vie, že toto mesto nie je iba o futbale. Spomeňme napríklad vrch Montjuic či Park Guell, kde je autorom rôznych sôch a monumentov legendárny umelec Antonio Gaudi. Mesto, ktoré si svojho času zamiloval aj Krištof Kolumbus je častokrát absolútnou tutovkou, keď sa jedná o to, kam ľudia budú cestovať. Ak váhate aj vy, tak metropola Katalánska je miestom, kam by ste sa určite mohli zastaviť aj vy.

 

You may also like