Najkrajšie ostrovy na svete

by spravca

Aj vás zaujíma, ktoré ostrovy a svete sú najatraktívnejšie?  Medzi top destináciu patrí jednoznačne ostrov Providenciales, ktorý cestovateľov fascinuje vďaka nádherným a čistým plážam, ale i krásnemu moru, ktoré si na prvý pohľad zamilujete. Koralové útesy sú tu ľahko dostupné a príroda je skutočne ohromujúca, takže na svoje si prídu i tí, ktorí uprednostňujú prechádzky v prírode či adrenalínové zážitky. Poznávacia plavba loďou má tiež svoje čaro, keďže objavíte i tie najskrytejšie časti ostrova.

Ďalším atraktívnym ostrovom Havaju je ostrov Maui. Windsurfing, zlatisté pláže, slniečko a kráter miestnej sopky presvedčia i vás, že ide o jeden z najkrajších ostrovov, aké si len viete predstaviť. Miestni obyvatelia sú skutočne veľmi priateľskí, čo sa v dnešnej dobe ozaj cenní. Ostrov Roatán je skvelým miestom pre tých, ktorí chcú zažiť dobrodružstvo, adrenalín a neustálu zábavu. Romantické večerné prechádzky pri západe slnka, plavby loďou či vodné atrakcie sú i na tomto ostrove na dennom poriadku.

Aj v Európe sa nachádza jeden z najkrajších ostrovov sveta!

Grécky ostrov Santorini pozná asi väčšina z nás. Ide o dovolenkovú destináciu, ktorá je pre nás najbližšie, keďže sa ako jediná z uvedených ostrovov nachádza v Európe. Santorini má jedinečný tvar, pričom typické pre tento ostrov sú biele domčeky, modré strechy a skalnaté steny.

Posledným najkrajším ostrovom sveta je thajský ostrov Ko Tao, ktorý sa môže pochváliť až 300 slnečnými dňami počas celého roka! Pokiaľ teda hľadáte ideálne miesto na rekreáciu i počas zimného obdobia, určite navštívte toto slnečné miesto. Pokiaľ ste už i vy začali rozmýšľať nad letnou dovolenkou, určite vás ani jeden z týchto ohromných ostrov nesklame!

 

 

 

FOTO © travnikovstudio / Dollar Photo Club

You may also like