3 vianočné destinácie, ktoré by ste mali v zime navštíviť

by spravca

Zima je v plnom prúde a vy ste sa stále nerozhodli, kam pôjdete na výlet? Neváhajte a využite možnosť krátkych výletov v okolí. Veľké množstvo destinácií má krásnu vianočnú atmosféru. Ktoré to sú?

Naše krásne Tatry

Tatry nie sú v zime určené len pre lyžiarov. Veľké množstvo ľudí tam cestuje aj na malé romantické dovolenky. Nemusíte sa báť jazykovej bariéry a dokonca aj cesta zo vzdialenej Bratislavy netrvá príliš dlho. Okrem toho majú Tatry v zime omnoho väčšie čaro ako v lete a ponúkajú nám veľké množstvo športového vyžitia, ako jazdu na koni, lyžovanie, snowbording alebo bežkovanie.

Veľa hotelov ponúka aj rôzne vianočné a novoročné pobyty pre dvoch, ale aj pre celé skupiny. V takom prípade sa nemusíte báť o bohatý program, ktorý vás počas pobytu čaká a môžete si len užívať dni vytúženého voľna.

Viedeň

Najznámejšie vianočné trhy, ktoré každoročne navštívia tisícky Slovákov, sú určite tie viedenské. V samotnej Viedni je niekoľko desiatok “malých” Vianočných trhov, no tie hlavné nájdete na dvoch známych miestach pri univerzite a pri galérii.

Na takéto trhy sa jednoducho dostanete vlakom, autobusom, ale napríklad aj autom. Dopravná infraštruktúra vo Viedni je dobre prepracovaná a nebudete mať problém napríklad s parkovaním.

Trochu ďalej do sveta

Keď už sme v tej Viedni, prečo nezájsť trochu ďalej? Aj cez sviatky nájdete v ponuke veľké množstvo lacných leteniek do európskych metropol, ako Paríž či Londýn. Stráviť Štedrý večer v reštaurácii pod Big Benom alebo osláviť Silvester pod Eiffelovou vežou? Cez sviatky vás to môže vyjsť len pár desiatok eur.

Aj Vianoce a Silvester môžeme osláviť v iných častiach Slovenska alebo vo svete. Dôležité je len to, či ste s ľuďmi, s ktorými chcete byť. Na mieste skutočne nezáleží.

You may also like