Zajazdite si počas dovolenky na štvorkolke

Zajazdite si počas dovolenky na štvorkolke

by spravca

Na dovolenke so ženou a deťmi býva občas nuda. Dúfam, že tento článok nebude čítať moja manželka. Dobre, som rád, že môžem tráviť čas s rodinou, ale občas mi chýbajú čisto mužské zážitky. Hlavne po troch dňoch strávených ležaním na pláži, jedením a pomalými prechádzkami po morskej promenáde. Nastal ten správny moment na malé dobrodružstvo.

Jeepy alebo štvorkolky?

Minulú zimu som si požičal na zimnej dovolenke snežný skúter. Snežné skútre Lynx sú naozaj špička, takže som sa poriadne zabavil a zažil dosť extrémnu rýchlosť. Skoky cez snehové záveje mi ešte dnes ježia chlpy na rukách. Niečo podobné by som rád zažil aj pri mori. Návšteva miestnej informačnej kancelárie predo mňa postavila dilemu – zajazdím si na štvorkolke alebo preskúmam okolité pohoria na jeepoch? Po bližšom preštudovaní letákov som zistil, že výlet na jeepoch neumožňuje samostatnú jazdu. Skrátka len nastúpim ako pasažier a nejaký miestny kápo ma povozí po pár kopčekoch.

Nič pre mňa. Naopak výlet so štvorkolkami sľuboval samostatnú jazdu a k tomu zopár milých prekvapení. Dokonca som sa dozvedel, že pod mojimi rukami ožije športová štvorkolka Can-Am. Vraj je veľmi svižná a dajú sa s ňou robiť rôzne jazdné triky. Uvidíme, čo ma zajtra naozaj čaká.

Výlet mal svoje pre aj proti

Na miesto, kde boli zaparkované štvorkolky nás spolu s ostatnými nadšencami adrenalínu zaviezli v skorých ranných hodinách mikrobusom. Aspoň som mal čas si poobzerať okolie a obdivovať malé dedinky, okolo ktorých sme prešli. Štvorkolky stáli v rade pekne vyblýskané a na prvý pohľad bolo vidieť, že nejde o nejaké staré stroje. Keďže výlet nepatrí k najlacnejším, bol som rád, že vidím naozaj najnovšie modely štvorkoliek.

Nemilé prekvapenie ma čakalo po inštruktáži a malej ukážke, ako sa štvorkolka ovláda. Každý z nás dostal k jazde ochrannú helmu, ale zároveň aj varovanie, že nesmieme vyjsť z kolóny. Pre mňa to znamenalo jediné, neužijem si drifty a skoky, ktoré som mal v pláne realizovať. Skrátka sme len jazdili jeden za druhým a počas cesty sme mali rôzne zastávky. Cesta síce nebola nudná a našlo sa na nej zopár ostrých zákrut, ale chýbali mi nejaké lesné potôčiky a výmole, cez ktoré by som mohol preskakovať. Na druhej strane sme mali počas jazdy tri zastávky u miestnych obyvateľov. Zastrieľali sme si z pušky, dostali chutný obed a videli ako sa vyrába miestna pálenka. Z výletu som žene doniesol magnetku a sám sebe sen o kúpe vlastnej štvorkolky.

 

 

You may also like