Čo všetko musíte vidieť počas dovolenky v Indonézii

by spravca

Indonézia je napriek veľkej vzdialenosti stále obľúbeným dovolenkovým miestom všetkých Slovákov. Je to krajina mnohých tvárí a každý si v nej nájde to svoje. Okrem toho sa do nej dostanete za pár stoviek a život strava a ubytovanie sú extrémne lacné. Čo všetko si pre vás táto krajina pripravila?

Nádherné pláže

Ak hľadáte oblasť s nádhernými plážami a bez obrovských návalov turistov, môžete ísť na dovolenku do Thajska alebo zamierte rovno na ostrov Lombok. Je podobný ako Bali, no príroda je nepoškvrnená a na pláži sa budete cítiť podobne, ako v kultovom seriáli Stratení. Na nič nečakajte, o rok už môže byť Lombok plný turistov.

Raj turistov

Skutočný raj turistov, aj keď už trochu preplnený, je práve ostrov Bali. Na Bali sa dostanete veľmi rýchlo a jednoducho a nájdete na ňom, všetko, čo čakáte od exotickej dovolenky. Požičajte si skúter, povozte sa na slonovi, ochutnajte chrobáky a zabavte sa na party. Na Bali vám nič chýbať nebude.

Veľkomestá

Najväčšie veľkomestá v juhovýchodnej Ázii sú skutočne obrovské. Mestá ako New York, Paríž alebo Londýn sa s nimi nedokážu porovnávať ani v počte a výške mrakodrapov, ani v počty obyvateľov. Takýmto mestom je aj Jakarta. Ak chcete v živote navštíviť aspoň jedno ultramoderné mesto, Jakarta vám toto prianie splní.

Pamiatky

Indonézia je moslimská krajina a nájdete v nej obrovské množstvo krásnych pamiatok. Natrafíte však aj na budhistické chrámy a iné pamätihodnosti z čias kolonizácie. Ak máte záujem aj o takýto druh dovolenky, v Indonézii to nájdete.

Panenskú prírodu

Množstvo indonézskych ostrovov je dodnes neobývaných. Nie je jednoduché sa a ne dostať, no ak ste skutočným dobrodruhom, môžete na nich stráviť pár dní. Kto vie, možno sa vám podarí nájsť nejaký zabudnutý kmeň domorodcov alebo nové zviera. V indonézskych pralesoch je možné všetko.

Dovolenka v Indonézií nie je však pre každého. Také ultra last minute dovolenky v rámci týchto destinácií nehľadajte, sú obľúbené počas celého roku.

You may also like