Vycestujte do skutočného raja!

by spravca

Chceli by ste zažiť dovolenku v raji? U nás na Slovensku to nebude žiadny problém. Slovenský raj leží na východnom Slovensku v oblasti Spiš, a to už od roku 1988. Ide o národný park, ktorý predstavuje členité územie s množstvom roklín, kaňonov a úzkych dolín so zachovalými planinami.

Ideálne miesto na výlety a skutočné dobrodružstvo

Dovolenku do Slovenského raja môžete samozrejme absolvovať po celý rok, no vydať sa na túru, ktorá nemusí byť až tak jednoduchá je ideálnejšie skôr v lete. Vedeli ste, že v 20. storočí boli v Slovenskom raji vybudované rebríky, lávky, plošiny a pomôcky, bez ktorých by veľa krásnych miest turisti nemohli navštíviť? Na území Slovenského raja nájdete aj jaskyne, ktoré vás už na prvý pohľad uchvátia. Dokopy je ich tu však vyše 60, takže to behom jedného týždňa dovolenky asi nestihnete. No medzi najznámejšie patrí Dobšinská ľadová jaskyňa alebo Medvedia jaskyňa. Väčšiu časť však pokrývajú lesy, ktoré sú vhodné na odpočinok a načerpanie nových síl. Najvyšším bodom je vrchol Ondrejisko, ktorý je vo výške až 1 271 m. Nájdete tu aj množstvo skamenelín, ktoré môžu byť pekným suvenírom pre vašich blízkych. Dávajte si hlavne pozor, pretože pri túre môžete naraziť na kovové mriežky či drevené lávky, ktoré síce nie sú nebezpečné, ale pre ľudí, ktorí trpia závratmi môžu byť nepríjemné.

Sowacki Raj szlak przez przeom HornaduPríjemné ubytovanie za nízku cenu

Okrem čarokrásnej prírody nájdete v oblasti Slovenského raja aj množstvo atrakcií. Ak milujete kultúrne pamiatky, určite navštívte Spišskú Novú Ves alebo Spišský Štvrtok. Nájdete tu aj turistické strediská, ktoré ponúkajú veľmi pekné ubytovanie za prijateľnú cenu. Koniec koncov vám ubytovanie postačí len na prespatie, pretože v Slovenskom raji sa nudiť určite nebudete. Penzióny a apartmány sú väčšinou v pestrofarebných farbách, ktoré pôsobia veľmi príjemným a útulným dojmom.

 

Obrázky: manek79 + matko / Dollar Photo Club

You may also like