Plánujete navštíviť Dubaj? Top 4 miesta, ktoré by ste mali vidieť

by spravca

Dubaj je mesto, ktoré má svojim návštevníkom čo ponúknuť – luxusné hotely, dychberúce panorámy, pokorenia prírody človekom či svetovú architektúru. Plánujete sa sem vydať? Prinášame vám 4 miesta, ktoré by ste nemali v Dubaji vynechať. 

Najvyššie hotely sveta

Pýchou Dubaja sú hotely, nielen vďaka svetovej architektúre, špičkovej úrovni, ale aj vďaka svojej výške. Keby sme sa pozreli na rebríček 7 najvyšších hotelov sveta, až 6 z nich nájdete práve v tomto meste. Najvyšším z nich je hotel Gevora, ktorý meria 356 metrov a bol postavený v roku 2017. Azda najznámejším z týchto velikánov je hotel Burj Al Arab, ktorý sa dostal do povedomia širokej verejnosti aj zápasom Andre Agassiho proti Rogerovi Federerovi na najvyššie položenom tenisovom kurte na svete, ktorý sa týči vo výške 305 metrov. Tento hotel dosahuje výšku 321 a nie je to tak dávno, čo sa mohol pýšiť označením ako jediný 7-hviezdičkový hotel sveta.   

Najvyššie vyhliadkové koleso na svete

K ozdobám panorámy Dubaja sa pridalo aj najvyššie vyhliadkové koleso na svete – Ain Dubai –, ktoré meria neuveriteľných 250 metrov. Donedávna toto prvenstvo držal High Roller v Las Vegas, dubajské koleso ho však prebehlo o šialených 80 metrov. Len pre porovnanie: Londýnske oko sa týči do výšky 137 metrov. Na výstavbu najvyššieho vyhliadkového kolesa na svete bolo použitých okolo 9 000 ton ocele, čo je o štvrtinu viac, ako potrebovali Francúzi na svoju Eiffelovu vežu.

Ďalšou zaujímavosťou je aj množstvo káblov, ktoré si Ain Dubai vyžiadalo, konštruktéri ich použili závratných 2 400 kilometrov. Hoci sa vyhliadkové koleso plánovalo uviesť do prevádzky v roku 2019, termín sa presúva o rok a jeho spustenie bude súčasťou veľkolepých osláv, ktoré budú sprevádzať otvorenie Expo 2020 v Dubaji.

Expo 2020 v Dubaji

Na Expo alebo aj Svetovej výstave ukazujú krajiny to najlepšie zo svojej kultúry, priemyslu, architektúry. Prvá sa konala v roku 1851 v Paríži, o 169 rokov bude mať česť hostiť toto podujatie práve Dubaj. Od októbra 2020 do apríla 2021 sa bude v Dubaji konať prvá Expo v krajinách Blízkeho východu a Ázie ako takej.

Špeciálnu príchuť bude mať aj vďaka tomu, že bude spojená s 50. výročím vzniku Spojených arabských emirátov a ak tieto oslavy budú také veľkolepé ako Dubaj samotný, máme sa na čo tešiť. Na Svetovej výstave nebude chýbať ani slovenský pavilón, medzi tie architektonicky najzaujímavejšie pavilóny, ktoré rozhodne stoja za návštevu, bude patriť holandský, novozélandský, švajčiarsky, anglický či ománsky.

Palmový ostrov

Túžba človeka prekonať prírodu a jej zákony je v Dubaji tak trochu mocnejšia ako v ostatných kútoch zeme. Jedným z najväčších dôkazov je umelo vybudovaný Palmový ostrov v tvare palmy, ktorého výstavba stála neuveriteľných 12 miliárd dolárov. Je sídlom mnohých celebrít, nechýbajú tu však ani najluxusnejšie hoteli v Dubaji, jedným z nich je rozprávkový hotel Atlantis, ktorý je inšpirovaný bájnou Atlantídou. Ak máte radi adrenalín, medzi najsilnejšie zážitky, ktoré vám Dubaj naservíruje, je tandemový zoskok padákom práve nad týmto ostrovom.

You may also like