Najrozmanitejšie tajomstvá gréckych ostrovov

by spravca

Dovolenka na ostrovoch má zvláštne kúzlo. Je to najmä kvôli pocitu odľahlosti i väčšej voľnosti. V ponukách dovoleniek na ostrovoch jednoznačne vedie Grécko, keďže jeho ostrovy sú nesmierne rozmanité, ponúkajú bohatstvo dejín, prírodnú krásu či unikátnu architektúru.

Najobľúbenejšie grécke ostrovy

K najobľúbenejším a najnavštevovanejším ostrovom je jednoznačne Kréta. Dovolenku na tomto rozľahlom ostrove ponúka množstvo „cestoviek“ . Okrem krásneho ostrova Rhodos môžete navštíviť i mnoho ďalších, a to Knossos, Festos či treba Maliu. Nájdete tu nádherné pláže, príjemných ľudí, množstvo barov či prekrásnu grécku architektúru. Neďaleko Kréty sa nachádza ostrov Santorini, ktorý je tak neobyčajný, že množstvo ľudí tu chodí minimálne na jednodňový výlet z Kréty. Biele steny kostolíkov, krajinka bohatá na zeleň a čistučké more presvedčia i vás, že sa oplatí navštíviť aj toto miesto.

Ďalším obľúbeným a navštevovaným ostrovom je Rhodos, kde nájdete výrazne antické stopy, ale ďaleko zaujímavejšie sú tie stredoveké, ktoré pri ústupe z Palestíny zanechali rytieri sv. Jana. Pri vstupe do miestneho prístavu stála kedysi socha boha slnka Hélia, známa ako Rhódoský kolos, ktorá predstavuje jeden zo siedmych divov antického sveta.

Neďaleko sa nachádza ďalší známy ostrov Kós, ktorý je obľúbený najmä kvôli krásnym plážam a známymi rodákmi. Tým prvým bol otec medicíny Hippokrates a tým druhým je maliar, ktorý sa stal slávny vtedy, keď ostrov opustil a usadil sa v Španielsku – El Greco.

Ak aj vy túžite navštíviť tieto nádherné grécke ostrovy, určite ani neváhajte. Priezračné more či  romantické prechádzky po pláži sú tiež dôvody, prečo sa tu cez leto vybrať. Ak teda už začína premýšľať o letnej dovolenke, grécke ostrovy vás jednoznačne nesklamú.

 

 

FOTO:  © dpvue studio / Dollar Photo Club

 

 

You may also like