Turistika ako má byť!

by spravca

V dnešnej dobe máme možnosť vybrať si zo širokej ponuky outdoorového oblečenia a potrieb, ktoré sú určené pre aktivity prebiehajúce v prírode, teda vonku, čo je už zrejmé podľa samotného názvu „outdoor“. Nie je však také jednoduché vybrať vhodné oblečenie či doplnky určené pre šport a rekreáciu, ktoré budú stopercentne spĺňať svoj účel, a práve preto sa v tomto článku zameriame na niekoľko základných pravidiel, ktorým by ste mali pri výbere venovať dostatok pozornosti!

Komfortné oblečenie na prvom mieste? Jednoznačne áno!

Samozrejme, že športový typ oblečenia musí byť v prvom rade komfortný, hrejivý a nepremokavý, veď outdoorové aktivity sa dajú vykonávať aj za menej priaznivého počasia, no nie? Spomenuté vlastnosti spĺňajú však len vysoko odolné materiály, ktoré sú zároveň mimoriadne vzdušné, odvádzajú pot a pokožku udržiavajú po celý čas v maximálnom suchu, čoho dôkazom je aj kvalitné a obľúbené značkové tričko Mammut. Obrovský nárast ponuky funkčného termoprádla teda naznačuje, že ľudia uprednostňujú špeciálne syntetické tkaniny i nové úpravy tradičných materiálov. Vlákna z polypropénu majú minimálnu nasiakavosť i nižšiu hmotnosť, polyester je odolnejší, tvarovo stálejší a dá sa povrchovo nafarbiť. Moderné technológie dokonca umožňujú vylepšiť vlastnosti prírodných vlákien, ktoré sa používajú samostatne, ale i v kombinácií so syntetickými vláknami.

Turistický batoh – základ úspešne dosiahnutého cieľa!

Turistický nosič, stany, turistické batohy… Obchody ponúkajú množstvo outdoorových doplnkov, ktoré vám počas túry, lezenia po skalách či cyklistiky „pomáhajú“ odolávať prekážky v dosiahnutí vytúženého cieľa. Vedeli ste, že turistické batohy patria medzi najuniverzálnejšie kúsky? Sú určené na jednodňové i viacdňové turistické výlety, pričom sa môžu odlišovať samotnou veľkosťou, hmotnosťou a koniec koncov i celkovým prevedením, ktoré závisí od toho, na aký účel budete batoh potrebovať (turistika, cyklistika, lezenie po skalách, do mesta… ). Ak sa však chystáte na dlhšiu a náročnejšiu trasu, siahnite po odľahčenej variante a poriadne vyskúšajte, či vám batoh dobre sedí, resp. či vás niekde netlačí. Existuje samozrejme množstvo faktorov, od ktorých sa odvíja samotný výber, čiže pred kúpou je dôležité odpovedať si na tieto základné otázky, ktoré vám pomôžu v konečnom výbere:

  • Na čo batoh potrebujem?
  • Na ako dlho budem batoh potrebovať?
  • Budem s batohom chodiť alebo si v ňom len prenesiem veci?

Nohy ako v „bavlnke“

Viete si predstaviť túru do našich nádherných Tatier bez poriadnej turistickej obuvi? My teda určite nie! Obuv Garmont je určená pre tých, ktorí hľadajú ľahkú a stabilnú topánku pre beh v teréne, no pokojne i turistiku v ťažších podmienkach. Protišmyková podrážka, ochranné vystuženie päty, ergonomický tvar a výnimočné tlmenie názorov sú len niektoré z vlastností, vďaka ktorým bude aj tá najťažšia túra „hračkou“! Obuv pre outdoor je vyrobená z priedušného materiálu, ktorý je však vysoko odolný voči poveternostným vplyvom či mechanickému poškodeniu, čo počas outdoorových aktivít jednoznačne oceníte.

Outdoor eshop – www.adamsport.eu ponúka širokú škálu oblečenia, obuvi a športového vybavenia, ktoré vás zaujme nielen vďaka ich kvalitnému prevedeniu, ale i mimoriadne výhodnej cene! Využite rôzne zľavy, ba dokonca požičovňu výstroje či outdoorového príslušenstva a relaxujte na horách s tými najbližšími tak, ako sa patrí!

 

 

You may also like