Na Orave je nielen krásne, ale aj veselo

Na Orave je nielen krásne, ale aj veselo

by spravca

Orava, malý región na severe Slovenska, sa pýši nádhernou prírodou a bohatým kultúrnym dedičstvom, čím láka turistov z celého sveta. Tento malebný kút Slovenska je známy nádherným zoskupením pohorí, tajomnými zámkami a kultúrnymi pamiatkami, ktoré učarujú každému návštevníkovi.

Hrady a kostolíky Oravy

Oravský hrad, majestátny symbol regiónu, sa týči nad údolím a ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Jeho starobylé múry a historické expozície vtiahnu návštevníkov do atmosféry minulých storočí. Ak budete mať šťastie navštíviť hrad počas dní strašidiel, veselé zážitky z prehliadky hradu si neodnesú len tí najmenší. Orava je známa aj svojimi drevenými kostolíkmi, známy je napríklad kostol sv. Michala Archanjela v Bzovíku, ktorý je zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Liečivá sila prírody

Prírodná krása Oravy je rovnako ohromujúca. Vysoké Tatry v pozadí poskytujú pozoruhodnú kulisu pre údolia, jazerá a rieky. Oravice, známe termálne kúpalisko, láka návštevníkov, ktorí túžia po oddychu a relaxácii v príjemnom horskom prostredí. Čisté jazerá a rieky (Oravská priehrada alebo rieka Orava) ponúkajú možnosť užiť si vodné športy, plavbu na pltiach spojenú s výkladom alebo vyhliadkovú plavbu loďou, ako aj prostý relax v objatí prírody.

Pešo, na bicykloch i lyžiach, preskúmajte ju celú

Orava predstavuje raj v očiach milovníkov horských túr a cyklistiky. Turisti si môžu vychutnať nezabudnuteľné chvíle počas prechádzky Oravskou Magurou alebo po turistických chodníkoch v oblasti Babej Hory. V zimnom období si v danej lokalite perfektne zalyžujete (Brezovica, Grúniky, Skipark Oravice). Zážitky, ktoré si odnesiete z Oravy, vás nabijú novou dávkou energie a ešte viac prilipnete k vlastnej domovine.

Bez výhodného ubytovania to nepôjde

Orava je región, v ktorom dôležitú úlohu stále zohráva folklór. Kultúrne bohatstvo v spojení s prírodnými krásami sa postará o jedinečné dojmy z dovolenky. Je to miesto, ktoré každého vtiahne do svojho príbehu a zanechá stopy v srdciach všetkých turistov. Rezervujte si výhodné ubytovanie ešte dnes! Fiemso.com ponúka zoznam ubytovacích zariadení na Slovensku, ktoré uspokoja skromných a aj tých najnáročnejších turistov. Využite možnosť zabezpečiť si výhodné ubytovanie na Slovensku a zarezervujte si pobyt priamo u poskytovateľa služieb, bez vedľajších poplatkov za sprostredkovanie. Vďaka tomu si budete môcť dopriať na dovolenke o niečo viac.

 

You may also like