Navštívte preslávené české kúpele, ktoré sú len kúsok od hraníc

by spravca

Rozmýšľate, kde povedú vaše kroky počas najbližšieho predĺženého víkendu? Na jar sa doslova žiada dopriať telu skutočné hýčkanie, a preto sú voľbou číslo jeden wellness pobyty. Zvoliť si môžete buď wellness hotel v ľubovoľnej lokalite, alebo povýšiť vašu krátku dovolenku a vybrať si hotel v preslávenom kúpeľnom meste. Jedno z nich sa nachádza len pár kilometrov od hraníc, v Českej republike.

Ak tipujete, že hovoríme o Luhačoviciach, váš tip bol správny. Toto staré kúpeľné mesto prekvitá aj dnes a stále sa teší obrovskej popularite. Vyhľadávajú ho jednak ľudia, ktorí hľadajú dokonalý oddych spojený s vodou a wellness, ale aj tí, ktorých trápi nejaké to ochorenie. Tamojšia voda je výborná najmä na dýchacie ústrojenstvo, preto ak napríklad trpíte astmou, Luhačovice sú miestom pre vás ako stvoreným. Je nutné podotknúť, že lokálna liečivá voda sa využíva aj v mnohých liekoch – na zvlhčenie nosovej sliznice alebo priamo na inhaláciu.

Program si nájdete aj inde než vo vode

Okrem čľapkania sa vo vode, procedúr, masáží či pobytoch v saune môžete váš predĺžený víkend v Luhačoviciach tráviť čiastočne aj vonku. Taká prechádzka kúpeľným mestom s typickou kúpeľnou kolonádou má vždy svoje nezameniteľné čaro. V okolí sa tiež nachádza pekná príroda, ktorá ponúka mnoho príležitostí na podniknutie krátkeho výletu. Pešo alebo na bicykli.

Tip na wellness hotel priamo v Luhačoviciach

V Luhačoviciach sa nachádza viacero ubytovacích zariadení na úrovni. My vám ako tip ponúkame tradičný wellness hotel s luxusným vybavením Augustiánsky dúm. Zvonku sa podobá na historický kaštieľ, zvnútra vás prekvapí súčasným moderným dizajnom. Priamo v hoteli nájdete okrem ubytovania aj kompletné stravovacie služby, wellness centrum a takisto niekoľko procedúr. Príjemným bonusom je tiché okolie bezprostredne prepojené s prírodou.

You may also like