Úroveň izieb či apartmánov na Slovensku je porovnateľná s tou v zahraničí

by spravca

Dovolenková sezóna sa pre mnohých spája najmä s návštevou zahraničia a cudzích a neprebádaných miest. Pláže, more, slnko, to všetko si najčastejšie vybavíme, keď sa povie oddych, relax a dovolenka. Mnoho ľudí si však hodnotu svojej dovolenky meria aj podľa úrovne a kvality služieb konkrétneho hotela, v ktorom trávi svoju dovolenku.

Čas, ktorý strávite na izbe v hoteli, je krátky v porovnaní s časom, ktorý si užijete mimo neho. Dojem, ktorý vo vás ubytovanie zanechá, je však dôležitý. Dnes už aj tie menej luxusné hotely ponúkajú rôzne druhy izieb. Zákazník si tak môže vybrať z izby štandardnej, klasickej, ale aj apartmán.

Samozrejme, výber izby závisí od toho, koľko ste ochotní za ňu zaplatiť. Za luxus či nadštandardné služby si musíte takmer všade dnes zaplatiť, no ani to  mnohým nebráni v tom, aby si priplatili a užili si tak dovolenku so všetkým.

Úroveň izieb nás pri výbere hotela ovplyvňuje

Dovolenku v zahraničí si mnohí vyberajú podľa recenzií známych, členov rodiny alebo cudzích ľudí, ktorí sa so svojimi skúsenosťami podelili na internetových stránkach toho ktorého hotela. Mnohí hodnotia služby, jedlo, prístup personálu, či vybavenie samotnej izby. To všetko je veľmi dôležité a nielen v zahraničí na tieto kritéria hotely dbajú.

Luxus pod Tatrami

Aj na Slovensku sa nachádza množstvo hotelov, ktoré ponúkajú izby na úrovni luxusných zahraničných hotelov. Ak spomenieme hotel Grand Praha, ktorý sa nachádza v srdci našich hôr pod Lomnickým štítom, v tomto hoteli kladú na spokojnosť hostí veľký dôraz. Dôkazom je ponuka izieb a apartmánov, z ktorých si môžete pri jeho návšteve vyberať. Hotel dýcha bohatou históriou a mnoho moderných kúskov je zasadených do historickej stavby.

Izba pre firmy aj pre rodiny

Každá izba v tomto hoteli je iná. Rozdelené sú podľa ceny. Za každú službu navyše si klient musí priplatiť. Na výber tak má od klasických izieb a apartmánov až po luxusnejšie varianty. Každá izba je dispozične inak riešená, no jedinečnosťou je spojenie klasických prvkov s modernými kúskami. Ak si vyberiete luxusnejšie izby, budete spokojní hlavne vtedy, ak máte deti. Takýto typ izby je možné prepojiť s inou izbou alebo apartmánom. Takéto izby sú moderné zariadené a niektoré ponúkajú aj kuchynský kút.

Ak si chcete dovolenku a pobyt v hoteli naozaj užiť so všetkým, čo k tomu patrí, vybrať si môžete z ponuky apartmánov. Na výber máte klasický apartmán, kde si môžete vychutnať pokoj v samostatnej spálni alebo zabaviť sa s priateľmi v obývacej miestnosti. Tú môžu využiť aj firmy na rôzne rokovania.

Luxusné apartmány Deluxe ponúkajú unikátny zážitok z krásy našej slovenskej prírody. V mnohých týchto apartmánoch sa totiž nachádza krb, ale aj výhľad z balkóna práve na Nízke Tatry. Podkrovné izby zas navodia pre mnohých pocit domova a útulnosti. Takmer všetky izby a apartmány sú zariadené z materiálu ako kameň, koža alebo drevo. Máte preto príjemný pocit spojenia s prírodou. Tento pocit môže váš pobyt len spríjemniť.

Ubytovanie v hoteli pod Tatrami je pre mnohých Slovákov prvou voľbou, ak sa vyberú do našich hôr. V súčasnosti sa čím ďalej tým viac Slovákov vracia a spoznáva krásy našej krajiny práve v Tatrách. Hotely sa tejto návštevnosti prispôsobili svojou ponukou služieb a v neposlednom rade aj vybavením izieb a apartmánov.

V zahraničí na vás na hotelových izbách čakajú rôzne moderné vychytávky

Spríjemniť hotelový pobyt vám pomôžu aj rôzne doplnky, ako len samotné útulné prostredie a čistota. Krb, minibar, smart inovácie či unikátny výhľad, to sú detaily, ktorými sa pýšia aj slovenské hotely. Tie v zahraničí posúvajú latku ešte vyššie a ich luxus nepozná hraníc. Súčasťou niektorých izieb môžu byť iPady, ktoré vám poradia, čo môžete v okolí daného hotela navštíviť, niektoré hotely ponúkajú dokonca poschodia iba pre ženy.

V týchto izbách sa nachádzajú kulmy na vlasy, naparovače, krémy a rôzne iné vecičky pre ženy. Na hotelových izbách sa môžete stretnúť s receptmi, vďaka ktorým si môžete pripraviť vlastné koktejly na izbe. Veľkorysý priestor, zlaté detaily, prepychové materiály a najposlednejšie technologické vychytávky robia pobyt v zahraničných hotelových príbytkoch nezabudnuteľný zážitok.

Luxusné hotely aj na Slovensku

S luxusom sa dá však stretnúť aj v slovenských hoteloch. Ten na Slovensku nájdete nielen v zariadení, ale aj v použitých materiáloch, ako je hodváb či mramor, talianske lustre, hodvábne tapety, ručne šité koberce. Za prepych sa však platí a na Slovensku tomu nie je inak.

Ceny v luxusných hoteloch sa šplhajú aj na niekoľko tisíc eur. Pre mnohých je však prioritné poznávanie krás prírody a miesto dizajnového ubytovania a honosných gastronomických zážitkov skôr ocenia nezameniteľné výhľady, čerstvý vzduch a štebotanie vtákov. Niekedy sa totiž cena, ktorú za ubytovanie minieme, nevyrovná spomienkam, ktoré v hoteli zažijeme…

You may also like