Nezabudnuteľná dovolenka pri Stredozemnom mori

by spravca

Letoviská pri Stredozemnom mori patria medzi najpopulárnejšie miesta na oddych. Pobrežie totiž ponúka úchvatné prírodné scenérie, historické pamiatky, ale aj možnosť vyskúšať si rôzne športy.

St. Tropez

Medzi najkrajšie letoviská patrí St. Tropez, ktoré si získalo popularitu vďaka mnohým filmom. Ide však o malebné prímorské mesto, ktoré turistom ponúka jedinečnú atmosféru francúzskeho pokoja. Toto miesto je ideálne aj pre všetkých milovníkov kvalitného vína a rôznych špecialít, na ktorých si jednoznačne pochutnáte. Mestečko ponúka romantiku uličiek, kde nájdete rozličné obchodíky. Hlavným turistickým lákadlom sú najznámejšie pláže ako Tahiti či Les Clubs. Ubytovať sa tu môžete v hotely, v apartmáne alebo v penzióne.

Artificial stone terrace with green grass and sand beach on Mediterranean sea in Ashkelon, Israel.

Neapol

Nezabudnuteľnú dovolenku môžete zažiť aj v Taliansku, konkrétne v Neapoli. Neapol patrí medzí najznámejšiu dovolenkovú oblasť v Taliansku, ktorá vás očarí svojou malebnosťou aj architektúrou. Ponúka množstvo historických pamiatok ako sú rôzne chrámy a kláštory. Nočný život je tu na dennom poriadku, takže ak milujete diskotéky a večerné popíjanie pivka s priateľmi, ste na správnom mieste! Najväčším lákadlom pre turistov je sopka Vesuv, kde môžete podniknúť výpravu až k jej kráteru. Z Neapolu sa dostanete aj na tri krásne ostrovy – Ischia, Procida a Capri.

Málaga

Ďalším zaujímavým miestom na letnú dovolenku je španielske prístavné mesto Málaga. Táto destinácia by mala zaujímať všetkých, ktorí milujú históriu, keďže Málagna patrí k najstarším mestám sveta. Nadchne vás svojou skvostnou architektúrou a historickými pamiatkami. Objavovať tu môžete arabskú kultúru a krásy španielskej prírody. Pokiaľ si však chcete užiť kúpanie v mori, musíte sa dostať ďalej po pobreží. V blízkosti mesta sa nachádza hneď niekoľko krásnych pláži a turisticky atraktívnych miest.

 

Obrázok:

Rostislav Glinsky  / Dollar Photo Club

You may also like