Na toto pred dovolenkou nezabudnite!

by spravca

Pred cestou na dovolenku je potrebné zvážiť, ktoré veci vziať so sebou a ktoré nechať doma. Počas balenia môže na vás doľahnúť stres, no zbytočne nepanikárte. Čo všetko teda budete potrebovať a na čo určite nezabudnúť?

Doklady

Pred cestou na dovolenku nesmiete nikdy zabudnúť vziať doklady. Skontrolujte si aj platnosť vášho pasu či občianskeho preukazu. Vyplatí sa doklady aj skopírovať, čo vám môže pomôcť pri ich strate alebo odcudzení. Ak ste vodičom, nezabudnite aj na vodičský preukaz.

Peniaze, dôležité adresy

Pred cestou by ste tiež nemali zabudnúť vymeniť si dostatočné množstvo cudzej meny, prípadne si nechať dostatok peňazí na platobnej karte, ktorú budete na dovolenke využívať. Skontrolujte si aj platnosť diaľničnej známky a zaistite si funkčnosť mobilu v zahraničí, aby vás v krízovej situácií nejakým spôsobom nezradil. Dôležité je vyhľadať a zapísať si adresy našich konzultantov v zahraničí.

Vhodné oblečenie na voľný čas, ale aj na slávnostnú večeru

Výber vhodného oblečenie nemusí byť vždy jednoduchý. Okrem oblečenia na voľný čas, turistiku a šport, by ste nemali zabudnúť ani na večerné šaty, či elegantnú košeľu a sukňu. Samozrejme by nemalo chýbať dostatočne množstvo spodného prádla, ponožiek a nezabudnite ani na pyžamo. Obuv zvoľte skôr pohodlnejšiu, aby vás zbytočne neomínala. Dôležitou súčasťou vybavenia je aj dáždnik a mini žehlička určená práve na cestovanie.

Fotoaparát, kamera

K vybaveniu na dovolenku dnes patrí aj fotoaparát, prípadne kamera. V tejto súvislosti je dobré vziať so sebou dostatočné množstvo batérií a nezabudnite ani na pamäťovú kartu a nabíjačku.

Vybavenie do vody

Pokiaľ idete na dovolenku k moru, rozhodne by ste nemali zabudnúť na nafukovací matrac, osušku, potápačské okuliare, plutvy a samozrejme na to najhlavnejšie – plavky. Pokojne si vezmite aj dvoje plaviek, lebo nikdy neviete, či sa vám jedny z nich nezničia.

 

Obrázok:

luigi giordano / Dollar Photo Club

You may also like