Zbavte sa strachu z lietania

by spravca

Cestovať na vytúženú dovolenku lietadlom predstavuje najrýchlejší a najbezpečnejší spôsob, ako sa dopraviť na vaše vysnívané miesto. No aj napriek vysokému komfortu, ktoré nám ponúkajú moderné lietadlá, mnohí z nich majú panicky strach. Vzhľadom na časté turbulencie sa môžu u niektorých ľudí prejavovať zdravotné problémy – nevoľnosť, slabosť, bolesť hlavy … Mnohé tieto problémy však spôsobuje psychika. Viete, ako bojovať proti strachu z lietania?

Štatistiky sú jednoznačné

Je prirodzené, že pohyb vo výške niekoľkých kilometrov považujeme za nebezpečný, ale v skutočnosti ide o najbezpečnejšiu formu dopravy. Pozrite si napríklad štatistiky, pri ktorých je už na prvý pohľad jasné, že väčšinou sa nehody dejú v aute alebo v autobuse. Nebezpečnejšie, ako letieť lietadlom je dokonca ísť pešo. Síce sa nám môže zdať, že v poslednej dobe padá jedno lietadlo za druhým, nemajte strach! Ide o rozhodne menší počet nehôd, ako keby ste cestovali inou formou dopravy.

Dôraz sa kladie na bezpečnosť

Pokiaľ sa však nenecháte tak ľahko „ukecať“, pozrite sa aj na ďalšie fakty. Viete, koľko peňazí sa ročne investuje na lietanie a koľko na prepravu autobusom?  Skutočne veľký podiel z tejto sumy sa investuje predovšetkým na bezpečnosť. Okrem toho je omnoho, ale omnoho ťažšie stať sa pilotom, ako napríklad vodičom autobusu. Pilotom môže byť len profesionál, ktorý sa tejto profesií venoval po celý život naplno a poctivo.

Skúste sa počas cesty zabaviť

Keď sadnete do lietadla, skúste si prečítať časopis, vylúštiť krížovku alebo si aspoň pustite hudbu, ktorá vás príjemne upokojí. Na strach tým síce nezabudnete, ale aspoň prestanete vnímať hučanie motoru, výšku, turbulencie a podobne. Let vám okrem toho utečie aj omnoho rýchlejšie.

/ Dollar Photo Club

You may also like