Najkrajší zámok v strednej Európe

by spravca

Vedeli ste, že na Slovensku je ten najkrajší zámok v strednej Európe? Hneď vedľa neho sa nachádza aj známa zoologická záhrada, termálne kúpalisko a veľa krásnych penziónov, kde sa môžete ubytovať. Áno, ide o Bojnický zámok.

Niečo z histórie …

Bojnice predstavujú starobylé historické mesto, pričom dejiny tohto mesta sú úzko späté so stredovekým hradom, v ktorom sa vystriedali tie najvýznamnejšie uhorské rody vrátane kráľa. Starobylý hrad vznikol už v roku 1888, kedy začal bratislavský architekt J. Hubert s jeho prestavbou. Investorom bol majiteľ Ján Pálffy, ktorý bol veľkým cestovateľom, zberateľom a znalcom umenia. Celá táto stavba slúžila ako expozícia pre skvosty z ďalekých krajín. No po smrti bohatého šľachtica kúpili zámok Baťove závody, ktoré sídlili v neďalekom meste – Partizánske.

Termálne kúpalisko

Bojnice však nie sú známe len vďaka tomuto nádhernému zámku. Turisti tu cestujú aj kvôli termálnej vode, ktorá má priaznivé liečivé účinky, a to najmä pre ľudí, ktorí trpia reumatickými a nervovými ochoreniami. Môžete tu navštíviť kúpalisko Čajka, ktoré sa nachádza len kúsok od zámockého parku. Voda má približne 28°C a deti sa môžu zabaviť na šmykľavkách a tobogánoch.

Eagle's head - Profile - Right sideNajstaršia ZOO

V Bojniciach nájdete asi všetko na jednom mieste. Hneď pri zámku môžete navštíviť zoologickú záhradu, ktorá patrí medzi najstaršiu na Slovensku. Nájdete v nej všetko, čo v žiadnej ZOO nesmie pochopiteľne chýbať – stánky s občerstvením, atrakcie pre deti, hracie kútiky, príjemné posedenie pri zvieratkách a nádherný výhľad na Bojnický zámok.

V lete sa v Bojniciach koná celá rada koncertov a umeleckých vystúpení, takže o zábavu budete mať jednoznačne postarané. Okrem toho môžete obdivovať aj vystúpenia dravých vtákov alebo historických šermiarov.

 

Obrázky: Martin Križik + milosk50 / Dollar Photo Club

You may also like