Kupujete letnú dovolenku v predstihu? Myslite aj na zážitky

Kupujete letnú dovolenku v predstihu? Myslite aj na zážitky

by spravca

Leto – obdobie slnka, mora a oddychu je ešte ďaleko, ale práve tieto dni sú ideálne na kúpu dovolenky so zľavami. No prečo sa obmedzovať iba na leňošenie na pláži? Skvelý relax môžete nájsť aj mimo piesku a vĺn. Mnohé cestovné kancelárie umožňujú v predstihu kúpu doplnkových výletov. Vyskúšajte alternatívy k tradičným plážovým aktivitám – let balónom, paragliding a jazdu na štvorkolke.

Let balónom – romantika v nebesiach

Let balónom je nezabudnuteľným zážitkom, počas ktorého sa nad vami rozprestiera obloha a pod vami rozkvitnutá krajina. Balón plynie vzduchom, prináša vám pohľady, ktoré nie sú možné zažiť z iných perspektív.

Zážitkový darček v podobe letu balónom je ideálny pre páry, rodiny alebo jednotlivcov, ktorí túžia po romantickom zážitku a jedinečných výhľadoch na krajinu. S profesionálnymi spoločnosťami a skúsenými pilotmi je let balónom považovaný za bezpečný. Je však dôležité dodržiavať bezpečnostné pokyny a rešpektovať pilota.

Paragliding – let v objatí vetra

Paragliding je šport, pri ktorom sa pilot vznesie do vzduchu s padákom. Špeciálny klzák mu umožňuje riadiť smer a výšku letu. Ide o zážitok, ktorý kombinuje vzrušenie a slobodu. Kto zaručene tento zážitok ocení? Paragliding je skvelá skúsenosť pre dobrodruhov a milovníkov extrémnych športov, ktorí si chcú vychutnať vzdušné dobrodružstvo.

Paragliding je pomerne bezpečný zážitok. Rátajte však s tým, že nepoletíte sami, ale pod dohľadom inštruktora. Let na klzáku samostatne je možný až po výcviku. Vždy je dôležité dodržiavať bezpečnostné postupy a neignorovať pokyny inštruktora.

Jazda na štvorkolke – adrenalín na kolesách

Jazda na štvorkolke je dobrodružstvo na štyroch kolesách, počas ktorého môžete preskúmať neprístupné a náročné terény. Jazda je jedinečný spôsob, ako spojiť lásku k rýchlosti a k prírode. Jazdu na štvorkolke si užijú milovníci rýchleho a terénneho jazdenia, ktorí si chcú vychutnať dobrodružstvo mimo vyjazdených ciest.

Pred jazdou si vypočujte inštruktáž skúsených jazdcov. Na dovolenkách sa tieto výlety organizujú v skupinách. Znamená to, že síce budete samostatne riadiť stroj, ale nemôžete ísť, kam sa vám zachce. Dôležité je rešpektovať pravidlá a brzdiť tempo v neznámom teréne.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

You may also like