Dovolenka vo Vysokých Tatrách? Máme pre vás hneď niekoľko dôvodov!

by spravca

Vysoké Tatry sú lákadlom pre obrovské množstvo zahraničných návštevníkov, čo je jedným z dôvodov, pre ktoré by do nášho najvyššieho pohoria mali smerovať aj naše kroky. Napríklad aj počas predĺženého víkendu či tohtoročnej letnej dovolenky.

Nádherné výhľady a plno turistických chodníkov

Vďaka nadmorskej výške sa po vydanej námahe budete tešiť z prekrásneho výhľadu na široké okolie. Nádhery prírody si môžete užiť aj na niektorých z množstva turistických chodníkov. Trasy sú rozdelené na ľahšie, ktoré bez problémov zvládnete aj so svojimi deťmi, a náročné, pri ktorých sa poriadne zapotíte a budete potrebovať aj správne turistické vybavenie.

Ako zohnať ubytovanie? Vysoké Tatry majú veľa možností

Pri dovolenke v zahraničí môže byť problémom ubytovanie. Vysoké Tatry naopak ponúkajú množstvo chát, hotelov či penziónov. Stačí si len vybrať také miesto, kde by ste sa cítil ako doma. Ubytovanie vo Vysokých Tatrách môžete nájsť jednoducho na webových stránkach cestovných kancelárií. Základom je ale včasná rezervácia, keďže počet návštevníkov našich hôr je vysoký.

Čerstvý vzduch a božský pokoj

Čerstvý tatranský vzduch ocení každý, no predovšetkým tí, ktorí majú problémy s dýchaním. Ak máte v rodine malé bábätko či astmatika, spravte si niekoľkodňový výlet práve do Tatier. Výletmi do prírody vám poskytnú dostatočný pokoj a oddych. Najmä ak si privstanete, tak vás prechádzka či turistika dobijú poriadnou dávkou energie.

Dovolenkou ku krajšej postave?

Vďaka tomu, že sa budete zúčastňovať niekoľkohodinových túr, môžete aj na dovolenke pár kíl stratiť a spevniť si postavu. Posilníte si lýtka, stehná i zadok. Samozrejme, to platí len v prípade, keď vaša turistika nebude prebiehať pomocou lanovky.

 

 

You may also like