4 dôvody, prečo je dovolenka v Grécku nezabudnuteľná

by spravca

Dovolenková sezóna sa už blíži rýchlym tempom a množia sa kamaráti a kolegovia, ktorí sa pri každej príležitosti nezabudnú spýtať: „A vy sa kam chystáte tento rok?“ Ak vás znervózňuje fakt, že ešte nepoznáte odpoveď na túto otázku, nič si z toho nerobte. Pripravili sme pre vás tip na destináciu, kde si užijete skvelé jedlo, spoznáte krásne miesta a najmä si oddýchnete ako nikde inde. Pozrite sa na hlavné dôvody, prečo by ste sa tento rok mali vybrať na dovolenku práve do Grécka:

  1. Jedlo

Zbožňujete na dovolenke objavovanie nových kombinácií chutí a skvelej kuchyne? V Grécku sa budete cítiť božsky. Obrovskou výhodou gréckej kuchyne je, že vynikajúce jedlo dostanete nielen vo vychýrených reštauráciách, ale aj v maličkej taverne v zabudnutej dedine. Gréci sú majstri spájania chutí do dokonalých jedál. Napríklad jemne škoricový guláš „stifado“ si zamilujete už po prvej lyžici. V Grécku používajú najmä sezónne suroviny, varia z toho, čo majú „doma“ a určite oceníte, že z ich kuchyne nepriberiete. Aj keby ste sa veľmi snažili. Určite ochutnajte skvelé jedlá ako spomínané stifado, moussaka, souvlaki či baklava.

  1. Grécky životný štýl

O tom, že „Gréci sú lenivý národ,“ ste už s najväčšou pravdepodobnosťou počuli. Je to však pravda? Niektorí určite sú. Väčšina z nich má však svoj jedinečný životný štýl, ktorý našincovi môže pripomínať spomalený film. Niet sa čomu čudovať, veď heslom Grékov je „siga, siga“, čo v preklade znamená „pomaly, pomaly“. Nemusíte sa znepokojovať, veď tam budete na dovolenke iba týždeň či dva, takže zo svojho tempa určite nevypadnete. A čo môže byť lepší oddych ako žiadny stres, vylihovanie na pláži, užívanie si života a každodenných siest? Presne toto na vás čaká v Grécku.

  1. História na každom kroku

Aj keď je dovolenka najmä o oddychu na pláži, chceli by ste navštíviť zaujímavé miesta? V Grécku narazíte na krásne destinácie na každom kroku. Kolíska európskej civilizácie je plná fascinujúcej histórie. Či už sa rozhodnete navštíviť hlavné mesto Atény alebo malú dedinu Parga, túlanie sa magickými uličkami bude nezabudnuteľné. Nech sa nachádzate kdekoľvek, vo svojej blízkosti vždy čarovnú nájdete lokalitu. Určite však stoja za to aj denné výlety do miest ako Delfy, Meteora či ostrov Zakynthos. Napríklad v Meteore na vás čakajú krásne kláštory na vysokých skalných bralách, v ktorých aj dnes žijú mnísi.

  1. Grécke ostrovy

Práve grécke ostrovy sú samostatnou kapitolou. Krajine na Peloponézskom ostrove patrí 1200 – 6000 ostrovov. Prečo takýto široký rozptyl? Nie je to kvôli tomu, že by sa ich Grékom nechcelo spočítať, môže za to rôznosť definícii. Zatiaľ čo jedna tvrdí, že ostrovom je pevnina s rozlohou 50 km2, podľa druhej definície už ním byť nemusí. Dovolenka na jednom z nich na vás urobí jedinečný dojem. Či sa rozhodnete pre obľúbené ostrovy ako Rhodos, Kréta či Zakynthos, alebo si vyberiete nejaký menší, kombinácia miestnej architektúry, neskrotnej prírody a priateľských miestnych vás dostane.

Zamilovali ste si predstavu dovolenky v Grécku? Pozrite si našu ponuku a vyberte si svoju destináciu.

You may also like