Bez prilby na motorku nenasadneš!

by spravca

Vedeli ste o tom, že prilba na motorku je tvorená štyrmi hlavnými komponentami, ktoré dokážu zachrániť ľudský život? Jedná sa o vonkajší plášť, čalúnenie, vložku absorbujúcu náraz a zádržný systém. Všetky tieto komponenty fungujú ako jeden celok, a teda hlavnou funkciou prilby určenej na motorku je ochrana hlavy a tváre motocyklistu. Na základe viacerých prieskumov bolo dokonca zistené, že jazda na motorke bez prilby je až tri krát viac nebezpečnejšia! Ak aj vás zaujíma, na čo by ste sa pri výbere prilby na motorku mali zamerať, inšpirujte sa nasledujúcimi riadkami.

Základné vlastnosti prilby, ktoré by mala spĺňať aj tá vaša

Kvalitná prilba na motorku obmedzuje hluk spôsobený vetrom, ktorý môže byť veľmi nepríjemný obzvlášť vtedy, ak sa chystáte na jazdu do vyššie položených miest. Prilby tiež chránia motocyklistov, ale aj spolujazdcov pred ďalšími poveternostnými podmienkami, vrátane slnečných dní, kedy môže byť slnečné žiarenie až príliš silné a nepríjemné na oči. Pri výbere dbajte na to, aby bola prilba vybavená mäkkým, pohodlným polstrovaním, ktorého lícnice je možné vyberať. Niektoré prilby, predovšetkým motokrosové, majú zadný lem vytvarovaný na vzájomné použitie s protektorom krčnej chrbtice, pričom vnútro prilby je priedušné, čo oceníte najmä počas horúcich letných dní. Samozrejme netreba zabúdať ani na spôsob zapínania remienka, pričom jeden z najobľúbenejších a najbezpečnejších je zapínanie remienka pomocou DD krúžkov.

V nepriaznivom počasí nejazdite!

Ak ste sa rozhodli stráviť víkend na motorke, no počasie nie je zrovna ukážkové, v žiadnom prípade neriskujte! Ani tá najdrahšia a najkvalitnejšia prilba na motorku vám nemusí zachrániť život. Plachta na motorku slúži ako kryt proti dažďu či prachu, je vyrobená z odolného materiálu a dokonca ju môžete použiť nielen vnútri, ale aj vonku. inSPORTline ako najväčší slovenský predajca a výrobca fitness ponúka široký sortiment motocyklistických prílb, oblečenia či ďalších doplnkov, ktoré by nemali chýbať žiadnemu milovníkovi jazdy na motorke!

 

You may also like