Bez auta s autom na dovolenku do Chorvátska

Bez auta s autom na dovolenku do Chorvátska

by spravca

Bez auta s autom na dovolenku do Chorvátska

Na dovolenku do Chorvátska je možné sa vybrať s autom bez toho, aby ste auto museli riadiť. Znie vám to šialene? Vďaka Železničnej spoločnosti Slovensko sa môžete aj toto leto zviezť do chorvátskeho Splitu spolu so svojim vozidlom. Pre koho je takáto preprava určená a aké sú jej podmienky?

Ideálne pre dlhú dovolenku

Prepravu auta vlakom využívajú predovšetkým ľudia, ktorí sa chystajú na dovolenku do Chorvátska na dlhšiu dobu. Mať v cudzine po ruke vlastné auto je skvelé. Cestovať dlhé kilometre do cudziny už také skvelé nie je. Ceny benzínu stúpajú a do úvahy treba brať aj opotrebenie automobilu. Zničiť po ceste hliníkové disky alebo pri vjazde do výmoľa dostať defekt nie je veľmi príjemná skúsenosť. Vo vlaku sa odveziete komfortne vy a dokonca domáce zvieratá. Autom vyjdete na nákladnú plošinu a o všetko ostatné sa postarajú pracovníci Železničnej spoločnosti Slovensko.Bez auta s autom na dovolenku do Chorvátska

Kam sa autovlakom dostanete

Autovlak bude premávať celú letnú sezónu, a to konkrétne od 3. mája do 7. októbra 2023. Napriek tomu, že tento vlak má linku plánovanú až 3 krát do týždňa (streda, piatok, nedeľa), s kúpou cestovného lístka neváhajte. Záujem o prepravu vozidla bol už minulý rok enormný. Autovlak vyráža zo stanice v Bratislave (o 15.53 hod) a jeho cieľ je chorvátsky Split.

Podmienky prepravy autovlakom

Autovlakom je možné do Chorvátska previezť automobily i motorky. Bicykle sa vo vlaku neuskladňujú. Cena prepravy vozidla sa pohybuje od 120 € a preprava motorky vás vyjde okolo 90 €. V cene je zahrnuté aj miesto pre šoféra. Pri vypĺňaní objednávky majte po ruke technický preukaz. Systém od vás bude žiadať nielen značku a model vozidla, ale tiež iné technické detaily. Vopred si overte všetky podmienky prepravy, pretože nie všetky vozidlá je možné vlakom previezť.

Bez kontrol a s eurom

Od januára je Chorvátsko v Schengenskom priestore, takže vás čaká pohodová jazda bez nočných kontrol. Zbohom dostali aj kuny, od januára sa v Chorvátsku platí eurom. Aby sa vám dovolenka nepredražila, dbajte na dodržiavanie zákonov cestnej premávky v danej krajine. Skontrolujte stav vozidla, prezujte zimné pneumatiky za letné. Ak kupujete nové, všímajte si označenie pneumatík. Kontroluje v nich tlak. Overte kapacitu batérie, dajte vymeniť motorový olej a doplňte do chladiaceho zariadenia letnú zmes.

 

 

 

You may also like