Čo všetko by ste si mali zabaliť na turistiku?

Čo všetko by ste si mali zabaliť na turistiku?

by spravca

Ak sa chystáte na turistiku, určite to neberte na ľahkú váhu. Mali by ste si preto zabaliť so sebou všetko, čo budete potrebovať aj v nepriaznivých okolnostiach. Aby sme vám to uľahčili, prinášame vám zoznam vecí, ktoré by vám na turistike za žiadnych okolností chýbať nemali. Tak, poďme sa na to spoločne pozrieť!

V prípade, že chcete ísť na turistiku, určite by ste si so sebou mali zobrať všetky potrebné veci. Nič totiž nie je horšie ako to, keď na niečo zabudnete. Ako dobre viete, v horách na turistike si len ťažko niečo kúpite. Samozrejme, môžete sa ísť najesť, v prípade, že po ceste do cieľa alebo v cieľovej destinácii máte nejakú reštauráciu. V každom prípade, vždy by ste mali počítať aj s tým, že daná reštaurácia nemusí byť v ten deň alebo v konkrétny čas otvorená. To platí aj pri oblečení. Vždy si radšej zoberte toho viac.

Sprej na medvede

Nikdy neviete, kedy vás môže postihnúť medveď. Ten patrí medzi ohrozené druhy zvierat a preto je kľúčovou prioritou ochranárov chrániť toto zviera. V niektorých oblastiach sa však môže vyskytovať vo zvýšenej miere. Preto by ste si vždy so sebou mali brať sprej proti medveďom. Práve ten funguje tak, že dokáže zvieraťu podráždiť oči a dýchacie cesty. Následne nastupuje bolesť spojená s nepríjemnými pocitmi, pričom medveď utečie. Určite by ste tak mali mať vždy po ruke aj takýto doplnok pre bezpečnosť.

Viac oblečenia

Určite si so sebou na turistiku zoberte viac oblečenia. Ak budú hlásiť krásne slnečné počasie, neváhajte si zobrať aj viac tričiek na prezlečenie, keď sa spotíte. Výborným riešením je aj nepremokavá bunda, keďže v horách je počasie neočakávané a zastihnúť vás preto môže aj nejaká prehánka či búrka. Ideálna je preto nepremokavá bunda, ktorú určite počas turistiky využijete, o tom niet pochýb.