Ako prežiť dovolenku s deťmi?

by spravca

15Idete na dovolenku s deťmi, no odchádzate úplne vystresovaní? Neviete, či ste na niečo nezabudli? Deti však vašu nervozitu veľmi ľahko vycítia, a to sa môže prejaviť na ich správaní. Môže im to vydržať celý týždeň a vy sa z dovolenky vrátite vyčerpaní ešte viac, než ste na rodinnú dovolenku odišli. Dá sa vôbec podobnej situácií vyhnúť?

Vyberte si správnu destináciu

Prvým príkazom je správna voľba destinácie. Nechoďte na miesto, kde bude len pláž a deti tu nebudú mať možnosť sa zabaviť. Vyberte si skôr miesto, kde budú mať vaše deti neustále postarané o zábavu, možnosť vyskúšať si tobogány, zahrať si plážový volejbal alebo vyskúšať  jazdu na banáne. Nech sa jednoducho nenudia. Nezabudnite si pobyt rezervovať s predstihom, pretože tie najzaujímavejšie ponuky s tým najkrajším výhľadom na more bývajú predané už veľmi skoro. Pokiaľ sa rozhodnete pre zájazd, vyplatí sa šetrenie na ubytovanie. Výhodou je, že detské postieľky a prístelky sú väčšinou zdarma alebo len za skutočne nízku cenu.

Prispôsobte sa dennému režimu

Pokiaľ trávite dovolenku s deťmi pri mori, prispôsobte svoj denný rytmus danému prostrediu. Nie nadarmo majú niektoré južné národy v tých najteplejších hodinách siestu. Skúste si behom dovolenky s malými, ale i so staršími deťmi spraviť čas na odpočinok. Večer si môžete spoločne užiť zábavu v hoteli alebo v miestnom bare. Uvidíte, že deti takúto zmenu ocenia.

Bazén, nafukovačky, program pre deti

Deti potrebujú veľa zábavy a nie len ležať na pláži a opaľovať sa, aj keď vy to možno milujete. Pri balení teda nezabudnite na nafukovačky, pastelky, knižky, časopisy a spoločenské hry, ktoré vám spríjemnia spoločný pobyt. Zvoľte si ubytovanie, ktoré bude mať k dispozícií bazén, herňu pre deti, detské diskotéky a programy pre deti. Vy si zatiaľ  budete môcť vychutnať vašu obľúbenú kávičku a načerpať novú energiu.

 

Obrázok:  Monkey Business / Dollar Photo Club

 

You may also like