Autom na dovolenku? Žiadny problém

by spravca

Každý rok sa na dovolenku do zahraničia vyberie množstvo turistov. Ide o najflexibilnejší spôsob dopravy, ktorý uprednostňujú najmä rodiny s deťmi. Môžete sa zastaviť kdekoľvek a kedykoľvek, kde budete potrebovať. Pokiaľ sa tento rok chystáte na dovolenku vašim autom, na niektoré veci by ste však nemali rozhodne zabudnúť.

Pripravte si auto

Predtým, než sa svojim autom vyberiete na dovolenku ďalej ako k miestnemu rybníku alebo na kúpalisko, presvedčte sa, že je v dobrej „kondícii“ a dlhú cestu bez problémov zvládne. Pokiaľ sa chystáte na dovolenku do zahraničia, nezabudnite na všetky potrebné doklady, ktoré budete musieť predložiť na hraniciach. Skontrolujte si tiež povinnú výbavu ako je auto-lekárnička, výstražný trojuholník, reflexná vesta, náhradná pneumatika či náhradné žiarovky.

Poistenie

V rámci kontroly stavu vášho vozidla skontrolujte aj svoje povinné ručenie a havarijné poistenie. Pokiaľ nemáte havarijné poistenie, zvážte nad jeho krátkodobým zajednaním aspoň počas vášho pobytu na dovolenke. Cestovné poistenie by malo byť pre celú rodinu počas pobytu v zahraničí samozrejmosťou. Poistku si môžete zostaviť individuálne alebo si vybrať z balíčkov podľa zamerania vašej dovolenky.

 

Zabavte deti

Ak cestujete s deťmi, vaša cesta bude trvať asi viac ako len dve hodiny. Pripravte si pre nich teda niečo, čím ich dostatočne zabavíte. Keď ich omrzí pozorovať krajinu z okna, môžete ich zabaviť prenosným DVD prehrávačom, tabletom s hrami alebo spoločenskými hrami, ktoré sú určené práve na cestovanie. Okrem zábavy nezabudnite zbaliť jedlo a pitie, prípadne lieky proti nevoľnostiam, ktoré môžu byť spôsobené práve dlhou cestou.  Ak budú mať vaše deti žalúdočné problémy a nevoľnosti behom cesty, skúste ich presvedčiť, že najlepšie bude zavrieť oči a pokúsiť sa zaspať.

 

 

Obrázky: paolorodrigo  / Dollar Photo Club

 

You may also like