Čas letných dovoleniek: Ako previesť na dovolenku takmer celú domácnosť?

Čas letných dovoleniek: Ako previesť na dovolenku takmer celú domácnosť?

by spravca

Leto klope na dvere a s ním prichádza aj túžba po oddychu a dobrodružstve. Pre mnohé rodiny to znamená plánovanie letnej dovolenky. Balenie batožiny pre celú rodinu však môže byť poriadnou výzvou. Auto sa rýchlo zaplní a kým do auta natlačíte všetko potrebné, neostáva miesto ani na sedenie. Našťastie existuje riešenie, ktoré vám pomôže prepraviť na dovolenku takmer celú domácnosť – strešné boxy.

Čo sú strešné boxy a aké sú ich výhody?

Strešné boxy sú uzamykateľné úložné priestory, ktoré sa montujú na strechu auta. Vyrábajú sa v rôznych veľkostiach a materiáloch, takže si môžete vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Strešné boxy ponúkajú hneď niekoľko výhod:

  • Zvýšená kapacita batožiny: Vďaka strešnému boxu získate značný extra úložný priestor, kam môžete uložiť batožiny, športové vybavenie, kempové potreby a iné objemné predmety. Strešný box vám umožní nechať v aute viac miesta pre pasažierov a komfortné cestovanie.
  • Lepšia organizácia: Strešné boxy vám pomôžu udržať batožinu usporiadanú a ľahko dostupnú. Mnoho modelov má vnútorné priečky a organizéry, vďaka ktorým môžete prehľadne uložiť rôzne typy predmetov.
  • Ochrana batožiny: Strešné boxy chránia uložené veci pred dažďom, snehom, prachom a krádežou. Váš cenný majetok tak bude počas cesty v bezpečí a suchu.
  • Univerzálnosť: Strešné boxy sa dajú využiť na rôzne účely, nielen na prepravu batožiny na dovolenku. Môžu slúžiť aj na skladovanie sezónneho vybavenia ako sú lyže, snowboardy, bicykle či záhradné náradie.

Ako vybrať rodinný strešný box

Box vyberajte podobne ako kvalitné zimné a letné pneumatiky – prihliadajte na ich kvalitatívne vlastnosti. Cena nie je prvoradá, keďže box vám vydrží niekoľko rokov. Pri výbere strešného boxu pre rodinné dovolenky je dôležité zvážiť nasledovné faktory:

Veľkosť: Veľkosť boxu by mala zodpovedať vašim potrebám. Pre bežnú rodinu s 4-5 členmi postačí box s objemom 400-500 litrov. Ak však potrebujete prepravovať objemné predmety, budete potrebovať väčší box.

Materiál: Strešné boxy sa vyrábajú z rôznych materiálov ako je ABS plast, sklolaminát a hliník. ABS plast je najľahší a najlacnejší, ale nie tak odolný ako sklolaminát alebo hliník. Hliníkové boxy sú najodolnejšie, ale aj najdrahšie.

Spôsob otvárania: Strešné boxy sa otvárajú z bočnej strany, zozadu alebo z oboch strán. Otvorenie z boku je najbežnejšie a najpraktickejšie. Otvorenie zozadu môže byť užitočné pre väčšie autá, kde je obmedzený prístup k bokom strechy.

Nosnosť: Nosnosť strešného boxu by mala zodpovedať maximálnej váhe batožiny, ktorú budete prepravovať. Nezabudnite zohľadniť aj váhu samotného boxu. Avšak nutné je kúpiť primerane veľký box, aby ste nepreťažili vozidlo a pneumatiky kormoran.

Montáž: Strešné boxy sa montujú na strešné nosiče auta. Pred kúpou boxu sa uistite, že vaše auto má kompatibilné strešné nosiče.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

You may also like