5 miest v Európe, ktoré sú ako stvorené pre trekerov

5 miest v Európe, ktoré sú ako stvorené pre trekerov

by spravca

Európa je kontinent plný úchvatných miest, ktoré lákajú milovníkov prírody a dobrodružstva. Pre tých, ktorí sa radi vydávajú na treking, existuje niekoľko destinácií, ktoré ponúkajú nádherné výhľady, malebné trasy a pútavú kultúru. Prinášame vám zoznam piatich miest v Európe, ktoré sú ako stvorené pre trekerov.

1. Dolomity, Taliansko

Dolomity sú horské pásmo na severe Talianska, ktoré je známe svojimi dramatickými skalnými útvarmi a malebnými údoliami. Turistické chodníky vedú cez hory a okolo jazier, pričom sprostredkujú úchvatné výhľady. Trasy sú rôznej náročnosti, takže si každý môže vybrať tú, ktorá mu vyhovuje. Dolomity sú nielen národným parkom, ale tiež svetovým dedičstvom UNESCO. Počas túr vás očaria skalnaté veže, jazerá, údolia a oddych si užijete v horských chatách, kde môžete vyskúšať domáce špeciality. Podľa náročnosti trasy si kúpte vhodné turistické topánky.

2. Fjordy, Nórsko

Fjordy sú ikonickou súčasťou nórskeho krajinného odkazu a patria medzi najznámejšie prírodné divy sveta. Pre trekerov predstavujú nespočetné možnosti preskúmania úchvatných horských vrcholov, príbojov morských zátok a malebných dediniek. Trasy ako Trolltunga alebo Preikestolen sú pre turistov náročnou výzvou s ohromujúcim výhľadom. Treking v Nórsku odporúčame zažiť každému milovníkovi prírody. Pozor na to, že počasie v tejto krajine je vlhké, a preto turistická obuv s membránou nesmie vo vašej výbave chýbať.

3. Pyreneje, Francúzsko a Španielsko

Pyrenejský masív je horské pásmo medzi Španielskom a Francúzskom. Turistické chodníky vedú cez hory a okolo jazier, čo znamená, že zažijete úchvatné výhľady. Toto pohorie je vskutku rajom pre trekerov. Ide o krajinu s rozmanitým terénom od strmých horských štítov po malebné pastviny a zelené údolia. Príroda v Pyrenejach vám sprostredkuje nekonečné možnosti pre dobrodružstvo. Samozrejme, že pánska a dámska turistická obuv vám nesmie chýbať, aby ste dokázali prekonať náročnejší terén. Počas túr zažijete ten správny mix túry i kultúry, keď navštívite dediny dýchajúce históriou a následne sa vyberiete preskúmať okolie.

4. Skalnaté hory, Škótsko

Škótska vysočina je rozsiahla oblasť hôr, jazier a lesov na severe Škótska. Turistické chodníky vedú cez hory a okolo jazier, pričom ponúkajú úchvatné výhľady. Trasy sú rôznej náročnosti, takže si každý môže vybrať tú, ktorá mu vyhovuje. S viac ako 280 vrcholmi vyššími je Škótsko obrovskou výzvou pre fyzickú zdatnosť i psychickú odolnosť. Škótske vysočiny sú tiež miestom bohatým na históriu a legendy, čo robí trekovanie v tomto regióne nezabudnuteľným zážitkom.

5. Alpy, Francúzsko, Taliansko, Rakúsko, Švajčiarsko

Alpy sú jedným z najslávnejších horských reťazcov na svete a miestom stretnutia trekerov z celého sveta. Nech už sa rozhodnete pre francúzske, talianske, rakúske alebo švajčiarske Alpy, čakajú vás úžasné výhľady, jazerá, ľadovce a horské sedlá. Trasy ako Tour du Mont Blanc alebo Via Alpina sú len niektoré z možností, ktoré vás čakajú. Pre milovníkov prírody a dobrodružstva ponúkajú alpské trasy neuveriteľné trekerské zážitky. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník, alebo skúsený treker, Alpy vás určite oslovia a očaria. Buďte pripravení na dobrodružstvo a objavujte krásy týchto úchvatných miest.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

You may also like