Vychutnajte si dovolenku v Chorvátsku

by spravca

Chorvátsko je krajina, ktorú ročne navštívi mnoho slovenských turistov. Niet sa čomu čudovať, keďže je viac menej blízko a nemusíte tu dokonale ovládať žiadny jazyk, takže sa bez problémov dohovoríte.

Istria

Istria je polostrov, ktorý je skutočne veľmi blízko. Teplota vody tu nedosahuje síce hodnoty ako v niektorých južnejších častiach, ale aj napriek tomu je táto oblasť pre ľudí atraktívna. To najmä vďaka bohatej a rozmanitej minulosti, nádherným historickým pamiatkam a čarokrásnou prírodou. Viac ako 40 rokov bolo územie pod benátskou správou a potom pod vplyvom habsburskej monarchie. Malebné historické mestečká ponúkajú turistom bohaté kultúrne vyžitie.  Pre Istriu je typická rada rozsiahlych hotelových komplexov a ponúka svojim zákazníkom kvalitné služby.

Kvarner

Oblasť Kvarner oddeľuje Istrijský polostrov od Dalmácie. Pobrežie sa tiahne od mesta Rijeka až po mesto Karlobag na juhu oblasti. Najnavštevovanejšie sú tu pláže Crikvenickej riviéry. Na pobreží dominujú aj pusté Velebitské hory, ktoré turisti každoročne vyhľadávajú.

father and son in a kayak

Dalmácia

Dalmácia je miestom, kde sa väčšinou vyberú rodiny s deťmi na svoju prvú dovolenku. Oblasť pokrýva teplé more, no nevýhodou je o niečo väčšia vzdialenosť zo Slovenska ako v prechádzajúcom prípade. Dalmácia sa rozdeľuje na tri časti, a to na severnú, strednú a južnú Dalmáciu. Mimo pevniny sú tu obľúbené tiež ostrovy lemujúce jadranské pobrežie. Sú to napríklad ostrovy: Dugy, Brač, Korčula, Mljet …

Chorvátsko je ideálne miesto na dovolenku. Ponúka množstvo malebných zátok a niekoľko opustených častí, ktoré ľudia radi objavujú. Okrem toho tu môžete navštíviť mnoho historických pamiatok a na prvý pohľad vás očarí priezračné a teplé more, lákajúce ku kúpaniu. Výber lokality je na každom, záleží čo preferujete a aké miesto vás okúzli.

 

Obrázky: pershing + rh2010 / dollar photo club

 

 

You may also like