Najvyššie vodopády, najväčšie jazero, nádherná príroda, rôznorodosť živočíšnej ríše

by spravca

Venezuela – v tejto v zemi impozantných rozmerov nájdete najväčšie jazero Južnej Ameriky a tretiu najdlhšiu rieku. Okrem toho tu môžete navštíviť najvyššie vodopády alebo vidieť aj tých najdlhších hadov na svete. Krása Venezuely patrí k tým najzvláštnejším, akú si viete predstaviť.

Hlavné mesto – Caracas

Hlavné mesto Caracas je moderným veľkomestom, kde máte bohaté možnosti kultúrneho aj športového vyžitia. Nájdete tu luxusné reštaurácie, špičkové hotely, značkové obchody a zábavné centrá. Domy na okraji Caracasu sú situované do prudkých kopcov a líšia sa väčšinou len svojou farbou, pričom architektonicky sú všetky rovnaké.

Ostrov Margarita

Ostrov Margarita leží v južnom Karibskom mori. Môžete tu navštíviť dva národné parky a tri prírodné rezervácie, takže o zážitok budete mať bezpochyby postarané. Za návštevu stoja aj hrady, pevnosti, kostoly a katedrály. Najväčším lákadlom sú tu však pláže, ktoré patria k tým najkrajším na svete. Môžete si vybrať buď tie pokojnejšie, kde budete počuť šum mora, ale aj tie rušnejšie, kde je na výber z viacerých vodných atrakcií. Okolo týchto pláži sa nachádzajú aj bary a reštaurácie, ktoré uspokoja váš žalúdok a uhasia smäd. Margarita ponúka aj bohatý rušný život, množstvo diskoték a kasín, ale aj obchodíkov.

The crystal clear waters of The Caribbean

Najstaršia oblasť sveta – Canaima

Canaima patrí medzi najpozoruhodnejšie miesto na našej planéte, kde nájdete mohutné hory a množstvo tropických zvierat. Na území parku žijú v malých komunitách indiánske kmene Pemon, ktoré sa v horách dokonale vyznajú.

Rieka Orinoko

Delta rieky Orinoko je tvorená rozsiahlymi planinami, ktorá je domovom rôznorodých zástupcov živočíšnej ríše. Na brehoch žijú v menších príbytkoch aj indiáni, ktorí sa živia lovom, rybolovom a zberom miestnych plodín.

 

Obrázok: sallyliversage

 

You may also like