Vyberte si ten skutočný adrenalínový zážitok jari

by spravca

Je čas vytiahnuť von všetko kolesové. Bicykle, motorky, trojkolky, kolobežky, skike, skateboardy či kolieskové korčule… Konečne si môžeme dopriať toľko športov. Začína obdobie kedy sa medze nekladú ani tomu najnáročnejšiemu športovcovi.

Veď jar a leto ponúka toľko možností ako sa vyžiť, toľko inovácií a množstvo takých športov o ktorých ste možno pred tým ani nepočuli no vyskúšať si ich jednoducho musíte. Napríklad môžete vymeniť inline korčule za skike, lyže s kolieskami. Je to niečo medzi korčuliami a skateboardom. Určite neváhajte vyskúšať túto, viac menej novinku na našom trhu. Určite si zamilujete jazdu z kopcov a adrenalín v krvi bude vypovedať o nadšení a kvalite ktorú tento zážitok ponúka. No a pre motoristických nadšencov je tu možnosť výberu z pomedzi viacerých druhov extrému.

Pre niekoho je vhodnou alternatívou výberu motorka na ktorej sa možno preháňať ulicami a užívať si vietor v tvári, alebo sú tu aj štvorkolky, ktoré sú super pri výbere menej štandardných ciest. Tieto nepotrebujú asfaltku a dokonca si žiadajú terén, ktorý je menej schodný, aby si vodič užil ten správny pocit z jazdy.

Vždy však buďte nadmieru opatrní a nenechajte sa zlákať pocitom, že vám sa nič nestane. Jazdiť bezhlavo sa naozaj nevypláca a to ani v prípade, že si vyberiete iný druh adrenalíny spojený so športom. Ak ste sa rozhodli, že si na svoj výlet vyberiete bicykel nezabúdajte na poriadnu výbavu. Ak sa chystáte bicyklovať do hôr, nezabúdajte na pršiplášť či nepremokavú bundu.

Dostatok tekutín a jedla je samozrejmosť, no musíte brať ohľad aj na počasie, ktoré vás na ceste môže zastihnúť. A radšej byť pripravení ako sa nechať zmohnúť dažďom.

Pri akomkoľvek type športu platí pravidlo, že je treba byť obozretní a pripravení na všetko. Musíte byť naozaj dobre nachystaní na to čo vás môže postretnúť a preto nenechajte prípravu na poslednú chvíľu.

You may also like