Pred odletom urobte tieto 4 veci

by spravca

To, že sa rozhodnete pre týždňový výlet niekde v Portugalsku alebo na Srí Lanke, môže ovplyvniť jedna vec – letenky. Objavili ste výhodné letenky od spoločnosti Lufthansa do vašej vysnívanej destinácie? Kúpte si ich, takáto šanca sa nemusí už zopakovať. Vybavte si dovolenku a choďte si splniť svoj sen. Predtým, ako sa vydáte na letisko, nezabudnite však urobiť tieto 4 veci.

 

  1. Spravte si dôkladný prieskum

Nič nie je dôležitejšie, ako si urobiť prieskum ešte predtým, ako odletíte. Zistite si, ako sa dostanete z letiska do mesta, urobte si zoznam pamiatok, ktoré chcete vidieť, zajednajte si ubytovanie a zistite si informácie o zvláštnostiach, hromadnej doprave a aktuálnych akciách v meste. Aby sa nestalo, že si kúpite výhodné letenky do Hannoveru, prídete tam, koná sa tam obrovský festival a vy nenájdete voľné ubytovanie.

 

  1. Pozrite sa na platnosť dokladov

Aj keď sa vám to môže zdať ako samozrejmosť, pred cestou si skontrolujte platnosť cestovných dokladov. Nie je nič príjemné, keď na to zabudnete a ostanete zaseknutý niekde v Mexiku a musíte hľadať slovenskú ambasádu, ktorá vám vydá nové doklady. Tiež si vytvorte rezervu, ak máte priletieť späť domov 14. 2. 2016 a platnosť vašich dokladov končí 16. 2. 2016, nie je to dobré – let môže byť zrušený, budete tu chcieť ostať dlhšie či iné nepredvídateľné udalosti a doklady vám nebudú platiť.

 

  1. Dajte sa zaočkovať

Zabookovali ste si lacné letenky do exotickej krajiny? Zistite si, aké choroby sa tam často vyskytujú a dajte sa proti nim zaočkovať. To, čo je pre organizmus ľudí žijúcich tam úplne prirodzené, môže byť pre vás veľké riziko. Preto sa poraďte s lekárom a nechajte sa zaočkovať proti chorobám, ktoré sa tam bežne vyskytujú.

 

  1. Príďte na letisko skôr

Ak idete na letisko autobusom alebo vlakom, vždy majte dostatočnú rezervu. Pokojne buďte na letisku aj o tri hodiny skôr, ako bude uzatvorený gate. Nie je nič horšie, keď vlak zrazu zastane, vy neviete, čo sa deje, ale tušíte, že kvôli tomu zmeškáte let. Preto majte vždy dostatočne veľkú časovú rezervu.

You may also like