Plavky a rok 2016

by spravca

Ak čoraz častejšie pokukujete po svojom slamenom klobúku a snívate o šumení mora, leňošení a plážových párty, ste naša krvná skupina. V tejto súvislosti Vás bude iste zaujímať, akými plavkami toto leto zaujmete a čo diktujú módne trendy. Plavky predstavovali kedysi iba neatraktívnu a antisexy pokrývku tela, dnes je ale ich návrh istou formou umenia. Internetový obchod plavkovo.sk, kde nájdete široký výber značkových modelov, pozýva na malú prehliadku tohtoročných hitov.

Jednodielne plavky

Možno sa Vám zdajú jednodielne plavky fádne, ale na trhu sú typy, aké si neviete možno ani predstaviť. Jedným z horúcich trendov sú tzv. vystrihovačky, a teda jednodielne plavky so zárezmi po bokoch, na bruchu či chrbte. Za štýlové sa budú považovať tiež šnurovačky. Experimentovať sa dá aj s dekoltom a ramienkami, čoho sú si módni dizajnéri plne vedomí. Svoje miesto si udrží obľúbený model minulého roka, ktorým sú plavky s odvážnym voľným výstrihom. Tiahne sa až po pupok a iba stroho prekrýva prsia. Na svoje si prídu extravagantné krásky, sexy divy, no aj o niečo cudnejšie stvorenia. Niektoré značky predstavili dokonca modely s dlhými rukávmi, prípadne využili ako hlavný materiál kožu. Čo sa vzoru týka, v popredí sú multikultúrne a zvieracie motívy, divoká džungľa, námornícky motív a rybie šupiny. Z farieb budú dominovať dúhové odtiene.

Dvojdielne plavky s vysokým pásom

Hoci vysoký pás nohavičiek nevyzerá práve najlákavejšie, pri plavkách je to iná káva. Vďaka nim si môžu dopriať lesk bikín aj mierne zaoblenejšie krásky. Tento trend je nám známy už z minulého roka, ale tentokrát je doplnený o nové motívy a kreatívne nápady. Pás končí priamo pod pupkom a krásne formuje bruško. Takéto dvojdielne plavky nájdete tiež so šnurovačkami, strapcami alebo čipkou. O bohatosti farebných prevedení a motívov nemusíte pochybovať. Ako mimoriadne ženská sa ukazuje oranžová farba, ktorá je okrem toho aj zábavná a doslova koketná. Opálenú pleť dokáže dokonale zvýrazniť tyrkysový odtieň.

Bikiny s neodolateľnou potlačou

Nádherné etnické vzory na morskom pozadí, to je to, čo leto potrebuje. Trojuholníky, pruhy, batika či kvetiny, nedajte si do toho hovoriť. Vyberte si bikiny a lá Havaj. Ak by Vám to bolo málo, spodný diel môže mať vystrihovačku či šnúrky na bokoch, prípadne strapce na podprsenke. Exotická potlač sa objaví na všetkých typoch plaviek, no prvoradé budú bikiny. Medzi najzaujímavejšie trendy leta 2016 radíme aj podprsenky bez ramienok, pričom môžu byť z odvážne skrúteného materiálu. V prípade, že ste si obľúbili jednoduché trojuholníkové bikiny, kde sa dá vrchný diel formovať po šnúrkach podľa potreby, pokojne si ich zbaľte na dovolenku aj tento rok.

Športové šik plavky

Opäť ide o významný trend roku 2015, s ktorým sa nedokážeme rozlúčiť. Ukázalo sa totiž, že viaceré dámy doslova milujú športovo-elegantný vzhľad a jednoducho sa nemôžu nabažiť moderných dizajnov. Či už pôjde o celé plavky s predĺženými rukávmi, o bikiny s lambádovým zvrškom alebo o prevedenie so špagetovými ramienkami, môžete si byť istý, že ste nešliapli vedľa. Úsilím moderných návrhárov je docieliť, aby športové plavky boli zároveň aj sexy.

Bikiny s jedným ramienkom

Áno, väčšina plaviek navrhnutých pre rok 2016 má ramienka dve. Pokiaľ ale chcete šokovať, vyberte si model s jedným ramienkom. Úplne ideálne je ramienko situované do kríža, a teda vychádzajúce z pravého prsníka k ľavému ramenu a naopak. Mimoriadne sexy sú napríklad aj pletené rozšírené ramienka, vďaka ktorým sa stiera hranica medzi zvodnou spodnou bielizňou a plavkami.

Čierna Venuša

Je pravda, že čierna farba nie je práve ideálna do horúceho počasia, no ak sa vyberiete do krytého vodného sveta alebo relaxačného centra, neváhajte siahnuť po tomto odtieni. Sieťky, zárezy, vystrihovačky… Dovolené je všetko!

Nežné háčkované plavky

Experiment s háčkovanými plavkami sa oplatil, pretože minulý rok sa tešili veľkej obľube. Pokiaľ sa považujete za romantickú a praktickú dušu, toto bude presne Váš štýl. Háčkované plavky sľubujú zábavu a jedinečnosť. Tento rok sa objavia na pultoch nové jednofarebné i pestré kolekcie, nenechajte si ich preto ujsť.

 

Veríme, že sme Vašu túžbu po lete iba znásobili a výber plaviek máličko uľahčili. Prajeme príjemnú dovolenku!

 

Foto: © [BillionPhotos.com] / Dollar Photo Club

 

 

You may also like