To naj, čo Slovensko ponúka

by spravca

O krásach slovenskej prírody by sa dali písať romány. To však prenecháme iným. My upriamime vašu pozornosť jedny z najkrajších a najobdivovanejších lokalít, ktoré naša malá veľká krajina ponúka.

 

Vraj ak by Slovensko malo more, Slovákom by už nič nechýbalo. Či je to pravda alebo nie, krajina v srdci Európy má rozhodne čím zaujať. A hoci je more vzdialené pár stovák kilometrov, nájde sa aj nejaká tá rozsiahla vodná plocha…

 

Perla Považia

Ak je Trenčín perlou Považia, potom sú Strážovské vrchy jeho korunou. Najmä ak hovoríme o Súľovských skalách, na európske pomery unikátnom skalnom meste, ktoré je často označované aj ako slovenské Dolomity. Aj vzhľadom na prírodné bohatstvo by bola škoda, ak by ste si ubytovanie v Strážovských vrchoch nezvolili priamo v lone prírody.

 

Tatranská symbolika

Vysoké Tatry sú symbolom Slovenska, preto v našom zozname nemôžu chýbať. Ich povesť tvoria najmä vrcholy a štíty, ale ani dedinky a mestečká pod nimi v ničom nezaostávajú. Dobrým miesto pre ubytovanie v Tatrách je napríklad Tatranská Lomnica, kde začína množstvo turistických aj cyklistických trás a v neposlednom rade sa tu nachádza aj stanica lanovky, smerujúcej na Lomnický štít.

 

Rázovitý Liptov

Horská divočina a typické zvyky a tradície, aj to je Liptov. Bryndzové halušky sú slovenskou špecialitou, no tie s bryndzou z Liptova majú osobitý charakter, podobne ako aj skanzeny Vlkolínec a Pribylina. Osobitný záujem a pokoru si zaslúžia tmavé a husté liptovské lesy a tiež šelmy v nich žijúce, ktorých pozorovanie je výnimočným zážitkom. Neváhajte a rezervujte si ubytovanie na Liptove už teraz!

 

Javornícke prechádzky

Masív Javorníkov na severozápade Slovenska tvorí prirodzenú hranicu medzi Českom a Slovenskom, no tieto národy nikdy nerozdelil. Práve naopak, na jeho hrebeni, pri horskom hoteli Kohútka, sa každoročne stretávajú Česi aj Slováci na spoločnej akcii – Bezhraničnom valašení. Javorníky a priľahlé moravské či slovenské podhorské dedinky sú dostupné celoročne.

You may also like