Štýlový a praktický kufor na dovolenku

by spravca

Marlene Dietrich cestovala v roku 1930 s 80 kuframi, vrátane objemných lodných kufrov  a veľkých krabíc na klobúkov. Tieto časy sú už za nami, dnes by mala byť batožina obzvlášť pohodlná a ľahká, mali by sme ju dokonale prispôsobiť našim potrebám. Staré dobré cestovné kufre boli v posledných rokoch postupne nahradené modernými spoločníkmi. Nové kufre sú ľahké, majú kolesá, takže ich môžeme ťahať a ušetriť si tým námahu.

Už ste niekedy premýšľali o tom, ako kreatívne môžu byť kufre použité? Čo tak ako bytové doplnky? Myšlienka používať kufor na cestovanie nielen na ceste, ale aj doma ako domáce príslušenstvo nie je tak „šialená“. V čase, keď cestovanie malo stále dekadentný nádych a bolo určené pre ľudí z hornej vrstvy, extravaganciou sa nešetrilo pri navrhovaní kufrov. V roku 1920 vytvoril Louis Vuitton, priekopník medzi výrobcami kufríkov, kufor, ktorý sa po usporiadaní zmenil na cestovný stôl. A kufor sa premenil na Louis Vuitton Champagner Bar. Postavený bol v roku 1900. Toto môžeme pokojne považovať za vrchol luxusnej  extravagantnosti cestovnej kultúry.

Našťastie existuje veľa moderných a nádherných alternatív, ktoré môžeme použiť ako dekoráciu doma aj dnes. Ľudia cestujú oveľa častejšie ako kedykoľvek predtým. Chodia na krátke výlety, ale aj na dlhšie počas sviatkov. Cestovné kufre samozrejme tiež prešli modernizáciou a nesmieme ich nechať len tak bez povšimnutia! Do kufra si nedávate len dovolenkové oblečenie, ale aj všetky poklady a spomienky, ktoré si beriete domov z našej cesty.

Kufor však môže byť krásne použitý ako ozdobný predmet nášho domu. Keďže to nie je len spotrebná položka, je to aj výraz nášho štýlu a postoj k životu. Na ceste sa stáva doplnkom k životnému štýlu a v našom dome tvorí tieň presne tak, ako chceme. V tematickej ponuke sa nachádzajú kufre March, nájdete tam kufre rôznych veľkostí a tvarov – pre cestovanie a aj dekoráciu!

You may also like