Štiavnické vrchy a výnimočný druh Salamandry

by spravca

Keď sa spýtate svojich známych, kamarátov či rodiny, kde boli na horách, najčastejšie dostanete odpoveď „Vysoké alebo Nízke Tatry, Veľká či Malá Fatra“. Existuje však jedno pohorie, na ktoré sa tak trochu zabúda. Aj to je dobrý dôvod, prečo sa tu oplatí ísť – budete mať pokoj od preplnených turistických chodníčkov, lúk či ostatných čarovných miest. Sú to Štiavnické vrchy, ktoré vo svojich útrobách ukrývajú jeden veľký poklad – štiavnický hotel Salamandra. Čo je na ňom také výnimočné?

 

Rodinný hotel, kde sú deti vítané

hotel salamanderPoznáte to, prídete do hotela aj so svojimi ratolesťami a na recepcii by ich najradšej hneď zamkli do pivnice a vypustili von, až keď budete odchádzať. Salamandra je však v tomto iná, je to skutočný hotel pre rodiny s deťmi, dôkazom toho je detský izbový servis, kútik pre deti, v ktorom sa môžu vyblázniť a zahrať sa, ale aj detský wellness, či maskot Salamandrík, ktorý bude vaše deti zabávať, keď si budete chcieť užiť chvíľku romantiky so svojim partnerom. Okrem toho aj príroda je naklonená tomu, aby ste tu zobrali svoje deti na výlet – príjemné prechádzky, žiadna vysokohorská turistika, ľahké cyklistické chodníčky a umelé jazerá, tajchy, v ktorých sa môžete v lete aj okúpať.

 

Oddych aj pre dospelých

Ak sem zavítate počas zimy, v blízkosti hotela je aj svah. A opäť si tu na svoje prídu aj deti, je tu pre ne lyžiarska škola, kde ich naučia robiť prvé citróniky na lyžiach. Keď si však chcete vychutnať romantiku, hotel ponúka wellness aj pre dospelých, kde na vás čakajú masáže, vírivky či odpočinková miestnosť. Okrem toho zabrať dostanú aj vaše chuťové bunky. Hotel Salamandra je známy aj vďaka svojej jedinečnej kuchyni, ktorej velí známy kuchár Ľubo Herko, istotne ste ho už videli v Teleráne alebo iných televíznych programoch, kde predvádzal svoje kuchárske umenie. Chcete si užiť romantiku alebo pekný rodinný víkend? Hotel Salamandra v Štiavnických vrchoch je tou najlepšou voľbou.

You may also like