Cestovné poistenie? Ako zadarmo oproti liečebným nákladom v zahraničí

by spravca

Cestovanie nebolo nikdy prístupnejší ako dnes. Neveríte? Veď len pred pár týždňami nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair v rámci svojej akcie ponúkla spiatočné letenky z Prahy do Londýna za 1,70 €. Veď to je takmer zadarmo. A toto nie je ojedinelý výstrel, aj ostatné nízkonákladovky majú podobné akcie či chyby vo svojich cenách, stačí byť len trpezlivý a neustále ich hľadať a z Bratislavy do Berlína môžete letieť za 10 €. Pre niektorých nie je cestovanie iba zábava, je to ich životný štýl. A preto by ste vždy mali myslieť na jednu vec. Čo to je?

Poistite sa

Mnohí si hovoria, že sa im nemôže nič stať a pritom stačí jedno zlé našliapnutie v mori a už vám musia zašívať rozrezanú nohu o ostrý kameň alebo vyberať pichliače z morského ježka. Zo Slovenska sme zvyknutí na starostlivosť, ktorú prepláca zdravotná poisťovňa, ale v zahraničí a bez poistenia? Zabudnite a radšej si pripravte stovky eur, ktoré stojí aj banálne ošetrenie. Ibaže by ste boli ochotný investovať 19 eur za ročné cestovné poistenie od Európskej. Áno, čítate správne, 19 € na 365 dní a uhradia vám liečebné náklady do 220 tisíc .

Myslite aj na slovenské hory

Klasické zdravotné poistenie neplatí na horách. Teda platí, ale iba na liečenie toho, čo sa vám tam stane. Ak sa rozhodnete pre výstup na Gerlach, stratíte sa a horská služba začne po vás pátrať, tie náklady bude musieť niekto preplatiť. Ak nemáte poistenie do hôr, budete to vy. Ak ho máte, urobí to za vás poisťovňa. Viete o tom, že náklady na takéto pátrania, v ktorom je použitá aj helikoptéra, sa môžu vyšplhať až na úroveň 10 tisíc €?

Neoplatí sa vám riskovať

Využite online poistenie na hory od Európskej poisťovne, ktoré vás bude stáť 19 € ročne. Oplatí sa to viac, ako keby ste mali o pár mesiacov platiť 5000 € za výjazd horskej záchrannej služby. Navštívte Europska.sk a zistite o týchto poisteniach viac.

 

You may also like