A túto zimu bude lyžovačka iná

by spravca

Aj vy začínate rozmýšľať nad tým, aké lyže budete túto zimu potrebovať. Možno chcete vyskúšať niečo nové a hľadáte, čo by to malo byť. Či budete na svahu s obyčajnými zjazdovými lyžami, alebo si kúpite freestyle lyže či sa dáte nahovoriť na bežky? Dnes je na výber z mnohých druhov a je samozrejme na vás, ako sa rozhodnete. Nezabúdajte však na to, že ku každým lyžiam budete potrebovať aj kvalitný výstroj. Overal, lyžiarske okuliare, rukavice…

A ak máte radi extrémne športy a chcete vyskúšať niečo úplne nové a máte chuť zaručene sa zabaviť, potom skúste freestyle lyže. To, že si ich kúpite však nemusí vyslovene znamenať, že sa musíte naučiť všetky tie kúsky s premetmi a saltami. Tieto lyže totiž dokážu ozvláštniť aj celkom obyčajnú lyžovačku. Alebo sa môžete vybrať na bežky, tam sa určite zapotíte a spoznáte cestičky, ktoré by ste jazdením na svahu nevideli a nemali možnosť spoznať krásu krajiny, kam ste vybrali na dovolenku. Ak máte pocit, že ste svoj druh lyží na tohto ročnú dovolenku vybrali a máte v tom jasno, stačí sa iba pozrieť na to, ktoré strediská vám ponúkajú možnosti využitia vami vybraných lyží a samozrejme, pokiaľ ide o prvý rok čo budete stáť na novom druhu lyží, je potrebné nájsť si inštruktora, ktorý vás naučí ako na to. A to dokonca aj v prípade, že ste skúsený lyžiar, ktorý na svahy chodí už roky a má lyžovanie v krvi. Každé lyže sú totiž iné a každý druh lyžovania si vyžaduje odlišnú techniku a používanie lyží. Nedajte sa preto oklamať egom a porozhliadnite sa, či vo vami vybranom lyžiarskom stredisku pracuje inštruktor, ktorý tu bude pre vás.

Takže hor sa do toho a hlavne buďte na svahu sústredený a opatrný, aby ste si z dovolenky brali len pekné spomienky. Dúfam, že tento rok bude pre vás na lyžiach ešte zaujímavejší ako minulý a že si vyberiete tie správne, ktoré vám budú vyhovovať.

 

FOTO:  © rendak / Dollar Photo Club

You may also like