Luxusná a pohodlná sedačka za dostupnú cenu!

by spravca

Kto z nás by netúžil po luxusnej a zároveň pohodlnej sedačke vyrobenej z kože za dostupnú cenu, však? Pred tým, ako sa rozhodnete pre jej kúpu, je potrebné uvedomiť si, že koža je jedným z najkvalitnejších materiálov, o ktorý sa treba starať, aby nestratila svoje vlastnosti a životnosť. Luxusné kožené sedačky sú určené nielen na oddych či sedenie, ale ide predovšetkým o nadčasový dizajnový prvok, ktorý je sám o sebe akousi ozdobou a pýchou obývacej izby.

Niet nad klasiku!

Uprednostňujete tmavšie farby, ručne vyrezané detaily z masívneho dreva a mohutné opierky? Ide o klasiku, ktorá snáď nikdy nevyjde z módy, veď koža v kombinácii s nádhernými detailmi dokáže ozajstné divy! Moderné sú taktiež kožené sedačky s nižším sedlom, no treba si uvedomiť, že sa z nich možno o niečo ťažšie vstáva, čiže pred kúpou je nutné zvážiť aj tento fakt. V tomto prípade sú najideálnejším riešením sedačky na mieru, ktoré sú kombináciou umeleckej práce a priemyselnej zručnosti. A výsledok? Sedačky spĺňajú aj tie najtajnejšie želania klientov, ktorí vedia, že mať originálny kúsok sa jednoducho oplatí!

Nezabudnite na pravidelnú starostlivosť!

Nie je žiadnym tajomstvom, že o sedacie súpravy sa musíte pravidelne starať. Obzvlášť, ak ide o rohové sedačky vyrobené z kože. Pamätajte, že by nikdy nemali byť blízko radiátoru, krbu či kameňa, v opačnom prípade sa môže koža znehodnotiť a behom krátkej doby popraskať na povrchu. Siahnite tiež po špeciálnych prípravkoch určených práve na nábytok vyrobený z kože, vďaka čomu sa jej povrch zvlhčí, premastí a zmäkčí. Jednoducho povedané, starostlivosť v žiadnom prípade nepodceňujte, nejde o nič zložité ani komplikované a raz za čas by sme si mali nájsť čas aj na údržbu sedačky.

Porovnanie s napodobneninami

Niektorí ľudia dávajú prednosť napodobeninám kože, ktoré poskytujú radu výhod, no hlavne nevýhod v porovnaní s kožou. Čo sa týka eko-kože, je veľmi podobná pravej koži, pretože je priedušná a príjemná na dotyk, no údržba je o niečo zložitejšia. Koženka je typická tým, že sa na nej veľmi ľahko spotíte a v prípade poliatia tekutinou z nej vzniknutý fľak už nezmyjete. Ďalším z povrchových materiálov je leather look, čiže syntetická koža, ktorá je hladká, na prvý pohľad nerozoznateľná od pravej kože, no je taktiež veľmi náchylná na tekutiny, čo sa neodporúča najmä v prípade, ak máte deti.

 

 

You may also like