Kam na cyklovýlet? Poradíme vám 

by spravca

Klasická dovolenka na Slovensku je síce obľúbenou aktivitou Slovákov, no tí ju stále viac trávia aj v spojení s rôznymi športovými aktivitami. V popredí už nie je len horská turistika, ale aj cyklovýlety, kolieskové korčule alebo paddleboarding. Čo z toho uprednostňujete vy?

Dá sa to aj s deťmi

Brázdiť cesty na bicykli nie je možné len po cyklochodníkoch, ale aj rôznych iných vozovkách, po ktorých sa dá prejsť. Samozrejme, trasu si treba na začiatku dobre premyslieť, aby sa nestalo, že cez ňu nedokážete prejsť a váš výlet sa skončí nečakane skôr. Rovnako tak treba jazdu prispôsobiť aj skúsenostiam a možnostiam jazdcov, nie každý zvládne prejsť desiatky kilometrov v horskom teréne. Rozhodujúcim faktorom o celom výlete by malo byť aj to, či máte so sebou deti. Samozrejme, ich prítomnosť nie je prekážkou, no nie každé dieťa dokáže dlhú alebo náročnú trasu zvládnuť. Ak sa nechcete cykloturistiky ani tento rok vzdať, nezabudnite na kvalitnú detskú sedačku alebo cyklovozík. Veľmi dobrým krokom je naštudovanie účelu týchto dvoch zariadení, pretože kým cyklovozíky sú určené pre najmenšie deti, detské sedačky pokojne odvezú aj niekoľkoročné ratolesti.

Užite si Liptov tak, ako sa patrí

Krásna časť Slovenska, známa ako Liptov, je destináciou nielen našincov, ale aj zahraničných návštevníkov. Kto by odolal Tatrám, slovenskej kuchyni, prírode, tradíciám a Liptovskej Mare? Práve táto vodná nádrž sa od 70. rokov vypracovala na jednu z TOP dovolenkových slovenských destinácií, kde sa dá zažiť nielen letná zábava, ale aj krásna cyklodovolenka.

Cyklotrasu okolo Mary poznajú nielen domáci, ale aj turisti, pretože je nielen dostatočne dlhá, ale aj bezpečná. V dĺžke 39 kilometrov ponúka trasa asfaltový povrch mimo cestnej premávky, čím je jednou z najlepších cyklotrás pre rodiny s deťmi. Obrovskou výhodou je aj to, že ide o uzavretý okruh, kedy po jej prejdení skončíte na mieste začiatku. Pokojne tak môžete k trase prísť autom, kde ho vymeníte za bicykle. Nevyhnutnou súčasťou vašej výpravy v tom prípade musí byť aj nosič, ktorý zaručí nielen pohodlie počas jazdy, ale aj bezpečie pri možnej kolízii.

Ak ho ešte nevlastníte, je na čase si nejaký zaobstarať. Na trhu sú rôzne nosiče bicyklov, z ktorých si určite vyberiete. Odlišujú sa nielen cenou, značkou a kvalitou, ale aj umiestnením. Podľa odborníkov sú najlepšie nosiče bicyklov na ťažné zariadenie, ktoré nemajú vplyv na spotrebu auta, ľahko sa umiestňujú a je možné s nimi zaparkovať aj v garáži. Ak ale máte klasický strešný nosič, neznamená to, že ho nemôžete používať.

You may also like