Cestujete autom na dovolenku? Nezabudnite sa poistiť

by spravca

Na dovolenku sa iste každý z vás veľmi teší, denne si prezeráte fotografie hotela a destinácie, pomaly si balíte batožiny. Nezabudli ste na niečo? Pri cestovaní do zahraničia by ste mali myslieť hlavne na poistenie. Dôležité nie je len zdravotné cestovné poistenie alebo poistenie batožiny. V prípade, že sa chystáte na dovolenku autom, uzavrite si taktiež poistenie vášho vozidla.

Mám PZP a som v pohode

Povinné zmluvné poistenie musíte mať uzavreté zo zákona. Pri cestovaní po Európe a vo vybraných krajinách by vám malo stačiť. Uvedomte si však, že toto poistenie nekryje škody na vašom vozidle. PZP pokrýva len poškodenia, ktoré spôsobíte vy druhému účastníkovi cestnej premávky. Zbytočné šetrenie by vás mohlo stáť v zahraničí veľa peňazí. Iste ste si pred cestou dali skontrolovať auto v servise. Servisná kontrola však neochráni vaše vozidlo napríklad pred defektom. Veď ani najlepšie letné pneumatiky neodolajú ostrému kameňu alebo sklu. Výmena či oprava pneumatiky vás vyjde v niektorých krajinách naozaj draho. Chcete týmto peripetiám a zbytočným výdavkom predísť? Máte dve možnosti. Uzavrieť si doplnkové cestovné poistenie pre automobil alebo si zakúpiť havarijné poistenie. Doplnkové cestovné poistenie sa uzatvára na určitý čas, vie pokryť základné opravy, odtiahnutie vozidla alebo náhradné ubytovanie pre jazdca i spolujazdcov. Jeho súčasťou je taktiež asistenčná služba. V prípade, že je vaše vozidlo nové a chcete vlastniť širšie poistné krytie, odporúčame vám uzavretie havarijného poistenia.

Havarijné poistenie je istotou

Havarijné poistenie sa oplatí majiteľom novších vozidiel. Pri starších automobiloch je ich trhová cena nižšia ako samotná oprava, a preto je zbytočné platenie celoročného havarijného poistenia. Havarijné poistenie kryje okrem poškodenia auta pri nehode taktiež škody spôsobené živelnými pohromami, víchricou, krupobitím či silným dažďom. Dokonca hradí aj škody spôsobené vandalmi, ktorí by si mohli posvietiť na vaše letné pneumatiky alebo kvalitné hliníkové disky a vy by ste sa pri ich oprave nedoplatili. Z tohto hľadiska je investícia do havarijného poistenia výborným nápadom, ktorý vám ušetrí peniaze a dodá pocit bezpečia. S havarijným poistením je možné si pripoistiť aj vašu batožinu alebo úraz vodiča i spolujazdcov. V prípade problémom v zahraničí oceníte taktiež non – stop asistenčnú službu, ktorá vám pomôže s tlmočením, vyplnením formulárov alebo vám zabezpečí náhradné vozidlo. Ponuka poistenia a poisťovní je na našom trhu široká. Odporúčame vám sa sústrediť nielen na cenu poistky, ale taktiež si podrobne zistiť, čo všetko vaše poistenie zahŕňa.

 

 

 

You may also like