Dá sa na elektromobile absolvovať dlhá dovolenka?

Dá sa na elektromobile absolvovať dlhá dovolenka?

by spravca

S príchodom leta prichádzajú na rad aj obľúbené letné dovolenky. Či už ste sa rozhodli ísť k moru alebo na poznávaciu dovolenku do zahraničia, mali by ste premýšľať aj nad cestou. Možností je veľa, no všetko záleží od vašich preferencií.

Aj napriek tomu, že máte možnosť letieť, môžete si radšej vybrať cestu autom. Lietadlá sú pre niektorých ľudí totiž odstrašujúce a cesta autom vám môže prísť komfortnejšia. Premýšľali ste niekedy nad elektromobilom a tým, či sa na takomto aute dá ísť na dovolenku? My máme pre vás jasnú odpoveď.

Nabíjacie stanice na každom rohu

Ak by ste sa takýmto automobilom rozhodli ísť do zahraničia, rozhodne to neoľutujete. Na každom rohu sú totiž v dnešnej dobe nabíjacie stanice na elektroautá. Všetko záleží od konkrétneho automobilu, no vo všeobecností platí, že dobitie trvá len hodinu.

Počas tohto času si tak môžete ísť pozrieť okolité miesta, spraviť si prestávku, najesť sa alebo si len oddýchnuť. Možností je veľa a príde vám vhod, ak si počas niekoľko hodinovej cesty aspoň nachvíľu oddýchnete od šoférovania.

Okrem iného, všetko záleží od toho, aký je dojazd elektromobilov. Ten sa u každého auta líši, no pri kvalitnejších druhoch dokáže auto prejsť na plné nabitie napríklad aj viac ako 300 km. Preto ak sa rozhodnete ísť na dovolenku, ktorá je veľmi vzdialená, odporúčame vám zaobstarať si auto, ktoré vydrží dlhšie ako 100 km.

Ekologické riešenie

V prvom rade by ste mali vedieť, že ak si zvolíte elektromobil, spravíte tak niečo pre našu planétu. Zlepšujete životné prostredie a preto ide o vysoko ekologické riešenie. Cesta elektromobilom sa rozhodne oplatí aj po finančnej stránke. Za benzín by ste dali totiž oveľa viac peňazí, a to aj čo sa týka leteniek, ktoré sú v dnešnej dobe občas až príliš drahé. Preto neváhajte a vezmite aj svoj elektromobil na letnú dovolenku.

You may also like