Chystáte sa autom na zimnú dovolenku? Nezabudnite na najdôležitejšiu vec

by spravca

Zima so sebou prináša nástrahy, ktoré počas roka nikto z nás nerieši. Nepriaznivé počasie nás ohrozuje najmä na cestách, kedy treba byť počas jazdy nielen opatrný, ale mať k dispozícii aj spoľahlivé pneumatiky. Tie nám dokážu v niektorých situáciách doslova zachrániť život a to najmä v prípade, že je vozovka pokrytá snehom alebo ľadom.

Najdôležitejšia vec je mať na aute zimné pneumatiky, ktoré spĺňajú potrebné bezpečnostné kritériá. Ešte predtým, ako ich zakúpite by ste si mali ujasniť, aký druh vaše auto potrebuje. Všetky dôležité informácie sú v technickom preukaze, kde sa dozviete nielen typ, ale aj rozmer pneumatík. Samozrejme dôležité sú aj iné parametre a to napríklad hĺbka dezénu a tlak v pneumatikách, podľa ktorých treba výrobok vyberať.

V prípade, že sa s autom chystáte na zimnú  dovolenku, kde budete zdolávať náročnú snehovú výzvu, výbornou voľbou sú zimné pneumatiky Matador a to konkrétne typ MP 54 Sibir Snow. Na tento druh sa môžete úplne spoľahnúť, pretože sú vyrobené za účelom prekonávania najťažších zimných nástrah na vozovke. Charakteristické sú svojim prepracovaným dezénom s tvarom ,,V“ kombinujúcim širokú stredovú drážku s množstvom bočných, smerových, ideálne odvádzajúcich vodu i snehovú brečku z kontaktnej stopy na ceste.

Tento výrobok je výnimočný tým, že jeho hlboké bloky behúňa vytvárajú zárezy, ktoré sa dokážu do snehovej alebo ľadovej pokrývky na ceste zahryznúť, čím predvedú svoj skvelý záber.

Cieľom ich vývoja bolo priľnutie k povrchu vozovky, kde dokážu rozložiť tlak a postarajú sa tak nielen o tichú, ale najmä bezpečnú jazdu v nepríjemných zimných podmienkach. Silnou stránkou pneumatík Matador je, že sú vhodné pre kompaktné vozidlá a vozidlá strednej triedy. Výnimočné sú tiež tým, že obsahujú zimný indikátor opotrebovania dezénu, ktorý vám zvyšuje bezpečnosť posádky a šetrí čas.

Kúpa nových pneumatík na auto nie je lacnou záležitosťou. Je preto pochopiteľné, že každý majiteľ vozidla chce čo najlepšiu kvalitu za čo najnižšiu sumu. Ak sa rozhodnete pre najlacnejšie pneumatiky na trhu, nikde nie je napísané, že nemôžu byť spoľahlivé. Naopak aj niektoré lacné výrobky sú častokrát kvalitnejšie, ako tie drahé. Vyberať treba nielen podľa ceny, ale aj iných parametrov tak, aby ste boli po nákupe čo najviac spokojný.

Pri výbere vám pomôžu aj informácie z motoristických relácií a magazínov, ktoré robia rôzne testy pneumatík. Tie sa uskutočňujú každý rok, pričom sú nielen aktuálne, ale aj užitočné. Ak plánujete kúpu nových pneumatík, odporúčame vám pozrieť si výsledky najnovších testov, ktoré vám určite pomôžu.

You may also like