Bojíte sa byť v noci v dome? Dajte si zabezpečené okná RC2, bezpečné sklo a váš spánok bude dokonalý!

by spravca

Ak bývate v dome, určite sa niekedy stane, že sa jednoducho bojíte. Najmä v noci sú naše obavy opodstatnené, veď vtedy je vonku snáď najviac zlodejov, no nie? Je úplne prirodzené, že náš strach je niekedy až nadnesený, a to ani nemusí. Aby ste sa však týmto nepríjemným pocitom vyhli, treba si uvedomiť, že práve okná a vchodové dvere sú bezpečnostné prvky každej stavby, ktoré by mali byť mimoriadne kvalitné a odolné. Pri výbere by ste sa teda mali zamerať na množstvo kritérií (materiál, okenné profily, odolnosť voči mechanickému poškodeniu či požiaru …), pričom samozrejmosťou by malo byť aj bezpečnostné sklo.

Vysoká odolnosť okien RC2

Aby ste dosiahli maximálnu bezpečnosť vašej domácnosti, mnohí odborníci sa domnievajú, že práve škála RC2 je ideálna pre rodinné domy a byty. Jednotlivé stupne bezpečnosti sa odlišujú podľa miery ochrany, odolnosti voči mechanickému poškodeniu, statickému a dynamickému zaťaženiu. Druhý stupeň poskytuje ochranu proti zlodejom, ktorí používajú okrem fyzického násilia aj rôzne nástroje na vykrádanie, štvrtý stupeň RC4 je už o niečo prepracovanejší, no je prispôsobený skôr pre špičkových zlodejov, ktorých sa minimálne v našej krajine báť nemusíme. Aj keď samozrejme, nič nemôžeme povedať so stopercentnou istotou. Aby ste zvýšili bezpečnosť pomocou doplnkov, pokojne siahnite po bezpečnostnom kovaní, zárubni, zámkovej cylindrickej vložke či retiazke na dvere.

Základom sú bezpečné sklá!

Nezabúdajte ani na montáž bezpečnostných skiel, ktoré sú odolné voči neželanému vniknutiu. Bezpečnostné sklá sa tiež môžu pochváliť vysokou pevnosťou, elasticitou a nádherným dizajnom. Aj v tomto prípade sa oplatí investovať do kvality, keďže aj tie nám veľa krát môžu zachrániť majetok pred vykradnutím.

Autorské právo: welcomia / 123RF Reklamní fotografie

You may also like