Ako si najlepšie užiť aktívnu dovolenku? Na sedadle bicykla…

by spravca

Dovolenka má byť plná oddychu. Avšak mnohí z nás si čím ďalej tým viac uvedomujú, že pri dnešných sedavých a monotónnych zamestnaniach nám aktívna dovolenka dobije baterky oveľa lepšie ako dlhé ničnerobenie. Ležať na pláži je skvelé, ale pokiaľ chcete niečo zažiť, pribaľte si k batožine bicykel. Tento nápad oceníte ešte viac ak máte deti a pričom  je úplne jedno v akom sú veku.

Na sedadle bicykla sa budete cítiť voľní. Pocit slobody je o to väčší pokiaľ vás zohrieva slniečko a vetrík vám počas jazdy príjemne pofukuje do tváre.

Keď vám počas pobytu ne chate prší…nevadí! Vezmite bicykle a nič nebude dobrodružnejšie ako adrenalínová jazda po horskom vzduchu uprostred lesa. Keď sa hory oblečú do hmly a vôňa ihličia sa ponesie vzduchom, vtedy na svojom bicykli zažijete skutočný dotyk prírody.

Ak sa však chcete na aktívnu dovolenku zbaliť s celou rodinou, je potrebné si premyslieť, ako budete batožinu a samotné bicykle prepravovať. Nič totiž nedokáže pokaziť dovolenkovú náladu viac ako neustále zastavovanie vozidla a kontrolovanie upevnenia bicyklov.

Pokiaľ máte dostatočne veľký batožinový priestor, jednou z možností je použiť strešné nosiče. Batožinu naložíte do kufra a bicykle budú bezpečne a stabilne upevnené na streche. Pokiaľ však používate strešný box, do ktorého môžete pohodlne naložiť veľké množstvo batožiny vrátane heliem a iného príslušenstva, potom bude pre vás určite vhodnejší nosič bicyklov na ťažné zariadenie.

V prvom rade si však nezabudnite najskôr zistiť aký typ nosiča sa hodí ku vášmu autu. Aby sa vám nestalo, že kúpite nosič, ktorý sa vám síce páči, ale absolútne nie je určený pre typ auta, ktorý vy vlastníte. Vďaka on-line poradcom veľmi ľahko zistíte, ktorý typ nosiča je kompatibilný s vašim autom. Nosič si môžete objednať priamo z pohodlia domova, podľa priloženého návodu namontovať a hurá za vysnívanými dobrodružstvami.

 

You may also like