Zaleťte si do Berlína za babku

by spravca

Niekedy na jar tohto roku ohlásila nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair nové letecké spojenie medzi Bratislavou a Berlínom. Na lacné letenky s Ryanairom sme si už zvykli.  No letenky do Berlína už od 20 eur za spiatočnú letenku prekvapili aj nás a jedná sa aktuálne o najlacnejšie letenky do Nemecka.

Letí sa na letisko Schönefeld odkiaľ sa dostanete autobusom za približne 20 minút až do centra Berlína. Lístok na autobus stojí 3 až 7 eur. Týmto otvoril Ryanair pre Slovensko najlacnejší spôsob dopravy do Nemecka celkovo. Teda aspoň čo sa akciových leteniek týka.

V cene letenky máte aj príručnú batožinu. To je tá, ktorú si môžete so sebou vziať na palubu. Aj tu však platia isté obmedzenia. Batožina musí mať predpísané rozmery a maximálnu váhu. Dodržať v prípade batožiny Ryanairu musíte:  batožinu s max. rozmermi 55cm x 40cm x 20cm a s maximálnou povolenou hmotnosťou 10 kg. Čo by však na bežné výlety malo bohate stačiť.

 

A čo sa teda oplatí v Berlíne vidieť?

 

Iba samotný Berlín ma takmer toľko obyvateľov ako celé Slovensko. Bavíme sa teda o veľkom a husto obývanom modernom meste. Pri potulkách Berlínom určite nevynechajte legendárnu Brandenburskú Bránu. Je to symbol spojeného Berlína. Slúžila na vyberanie mýta avšak Berlínsky Múr našťastie padol.

Za zmienku stojí taktiež Checkpoint Charlie. Vynikol ešte za studenej vojny ako hraničný priechod, kde mohli prejsť iba významní dipolomati.

Nevynechajte ani hrad Charlottenburg. Tento krásny a obrovský komplex nechal postaviť kráľ Fridrich I. svojej láske Charlotte. Podľa nej nesie aj názov.

Televízna veža v Berlíne, vám poslúži ako Eiffelovka. Teda aspoň výhľadom. Určite stojí za to, ak chcete vidieť mesto z vtáčej perspektívy.

Nevynechajte ani krásnu budovu nemeckého parlamentu alebo legendárne berlínské ZOO. A ak chcete zažiť relax tak navštívte Tropical Island. Je to umelo v interiéri vytvorená piesočnatá pláž aj s palmami a so všetkým čo k exotike patrí.

 

Przemysław Szabłowsk / Dollar Photo Club

 

You may also like