Radi cestujete? Týchto 5 povolaní môžete robiť odkiaľkoľvek

Radi cestujete? Týchto 5 povolaní môžete robiť odkiaľkoľvek

by spravca

V dnešnom digitálnom svete je pre mnohých ľudí práca z domu alebo na diaľku reálnou možnosťou. Ak ste dobrodružný typ a radi cestujete, existuje veľa povolaní, ktoré vám umožnia spoznávať svet a zároveň zarábať peniaze.

1. Digitálny nomád

Digitálni nomádi sú ľudia, ktorí pracujú na diaľku a cestujú po svete. Môžu pracovať ako freelanceri, online podnikatelia, diaľkovo pracujúci pre firmy alebo skombinovať uvedené možnosti. Ak budete mať pod sebou viac zamestnancov, založenie s.r.o. je nevyhnutné. Pri zakladaní spoločnosti môžete využiť aj kúpu existujúcej ready made s.r.o.. Alebo si na založenie s.r.o. najmite firmu, ktorá za vás všetko vybaví. Nemusíte sa tak trápiť otázkou ako založiť sro.

2. Online učiteľ

Ak máte radi učenie a zdieľanie svojich vedomostí, môžete sa stať online učiteľom. Vyučovať sa dajú rôzne predmety ako sú jazyky, matematika, programovanie alebo umenie. Existuje veľa platforiem, ktoré vám umožňujú spojiť sa so študentmi z celého sveta.

3. Písanie a blogovanie

Pre ľudí s talentom na písanie je ideálna práca copywriting alebo blogerstvo. Písať je možné pre rôzne webové stránky, spoločnosti alebo internetové obchody. Veľa copywriterov píše tiež vlastné knihy vo forme ebookov alebo pripravuje online kurzy.

4. Web dizajn a vývoj

Veľké možnosti zamestnania na diaľku majú ľudia ovládajúci web dizajn a vývoj. Dopyt po tejto profesia je enormný. Ak sa vám nechcú hľadať klienti, zaregistrujte sa do IT outsourcingovej spoločnosti, ktorá pre vás klientov nájde. Priamo z pláže alebo s pohľadom na známu pamiatku môžete vytvárať webové stránky, e-shopy, mobilné aplikácie a iné online produkty.

5. Content špecialista

Ak máte skúsenosti so sociálnymi médiami a marketingom, pracujte ako content špecialista. Spravujte profily spoločností na sociálnych sieťach, vytvárajte obsah a kampane, čím zvýšite online viditeľnosť značky.

Okrem týchto 5 tipov existuje mnoho ďalších povolaní, ktoré môžete robiť odkiaľkoľvek. Dôležité je mať zručnosti a skúsenosti, po ktorých je dopyt na trhu práce a byť ochotný pracovať samostatne a disciplinovane. Ak ste odhodlaní a ochotní tvrdo pracovať, práca na diaľku vám môže priniesť slobodu a flexibilitu.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

You may also like